Czwartek 26 maja 2022 Wydanie nr 5204

Prawo rodzinne

romskie rodziny zastępcze

natalia.w napisał w dniu 26.02.2010 o godzinie 12:21:59 :

Mam ogromny problem i proszę o pomoc.
Zajmuję się sprawą 10-letniego nielata dość mocno zdemoralizowanego. Przebywa w domu dziecka (matka nie żyje, ojciec narodowości romskiej za granicą nie interesuje się dzieckiem). Dom dziecka nie radzi sobie z chłopcem. W maju 2009r. RODK wskazał, że zasadnym byłoby umiesczenie go w specjalistycznej rodzinie zastępczej, niestety takich rodzin u nas brak i chłopiec dostał nadzór kuratora. Zleciłam teraz opinię psychiatryczną pod kątem tego czy może umieścić go w szpitalu psychiatrycznym czy innej placówce leczniczej itd. no i biegli napisali, ze najkorzystniejsze byłoby umieszczenie chłopca w romskiej rodzinie zastępczej. I tu mój problem - czy ktoś z Was słyszał kiedyś bąź wie cokolwiek na temat romskich rodzin zastępczych w Polsce? Jak wstepnie ustaliłam na terenie całego województwa warmińsko - mazurskiego takich rodzin nie ma.
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi i każdy pomysł, bo przyznam szczerze czuję się dość bezradna.

monikissima napisał w dniu 26.02.2010 o godzinie 20:16:15 :

Nic nie słyszałam. Wydaje mi się, że nie znajdziesz zawodowej romskiej rodziny zastępczej. Pierwszorzędne jest tu pewnie umieszczenie go wśród Romów, a formalnie można to zrobić tylko poprzez umieszczenie w rodzinie zastępczej. Myślę, że należałoby rozpytać środwiska romskie (może za pośrednictwem jakichś organizacji) naświetlając problem i poszukując ewentualnych chętnych z jako takimi kwalifikacjami. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. :neutral:

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.