Sobota 28 stycznia 2023 Wydanie nr 5451

Informacje o uchwałach, zgromadzeniach, wydarzeniach

Uchwała Przedstawicieli Zgromadzeń Ogólnych Sędziów Apelacji

AQUA napisał w dniu 19.03.2010 o godzinie 15:33:28 :

Uchwała Przedstawicieli Zgromadzeń Ogólnych Sędziów Apelacji z dnia 17 marca 2010r.

Zebranie Przedstawicieli Zgromadzeń Ogólnych Sędziów Apelacji, przyłączając się do stanowiska zajętego przez Zebranie Przedstawicieli Zgromadzeń Sędziów Okręgów, wskazuje na konieczność podjęcia systemowych prac nad reformą sądownictwa powszechnego.

Prace nad tą reformą powinny objąć opracowanie założeń do nowej ustawy o ustroju sądów powszechnych oraz Krajowej Radzie Sądownictwa, przy rzeczywistym udziale całego środowiska sędziowskiego. Kierunki zmian powinny uwzględniać wzmocnienie roli KRS przy rozszerzeniu jej kompetencji, w szczególności przez przyznanie jej inicjatywy ustawodawczej.

Reforma sądownictwa powszechnego nie jest możliwa bez zmian procedur sądowych i ograniczeń kognicji sądów powszechnych. Podjęte obecnie prace nad reformą sądownictwa nie zawierają żadnych rozwiązań które uczynią zawód sędziego „koroną zawodów prawniczych”.http://www.prawnik.pl/wiadomosci/z_samorzadow/117346,Uchwala-Przedstawicieli-Zgromadzen-Ogolnych-Sedziow-.html

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.