Czwartek 26 maja 2022 Wydanie nr 5204

Cywilna procedura

przywrócenie terminu

kaska napisał w dniu 13.05.2010 o godzinie 21:08:30 :

opiekun prawny ubezwłasnowolnonej całkowicie (jak sie okazuje) dłużniczki wnosi o przywrócenie terminu do złożenia zażalenia na podstanowienie o nadanie klauzuli wyk bte, składając jednocześnie zażalenie. We wniosku pisze, że dowedział się o bte, wystąpił o wydanie odpisu i dostał ale dłuzniczka schowała i dopiero po dwóch tygodniach oddała.
Nic nie pisze o tym czy egzekucja została wszczęta.
Ponieważ generalnie może złozyć zażalenie przed wszczęciem, zastanawiam się czy konieczne jest badanie czy została wszczęta (wydaje mi się niestety, że tak - bo w takiej sytuacji mogłoby sie okazać, że faktycznie jest po terminie).
Niestety - bo sprawa zaplatała mi się na półce i trochę przeleżała. Próbuje wymyślić ięc czy trzeba pytać, a jesi nie - co począć z wnioskiem o przywrócenie terminu.

Beatka napisał w dniu 13.05.2010 o godzinie 21:46:20 :

"kaska" napisał:

co począć z wnioskiem o przywrócenie terminu.Ustalić, czy jest wniesiony w terminie oraz wolny od braków formalnych, mających wpływ na nadanie sprawie dalszego prawidłowego biegu.

SSR napisał w dniu 14.05.2010 o godzinie 08:48:44 :

"kaska" napisał:

co począć z wnioskiem o przywrócenie terminu.


odrzucić jako niedopuszczalny
- podstawowym warunkiem dopuszczalności wniosku o przywrócenie terminu jest uchybienie terminowi.
Ergo - jeżeli ustalisz, że zażalenie jest wniesione w terminie (a tak będzie jeśli dotychczas strona nie otrzymała zawiadomienia o wszczęciu egzekucji), to wniosek trzeba odrzucić - art 171 kpc

kaska napisał w dniu 14.05.2010 o godzinie 10:25:50 :

teraz rozwiązanie wydaje sie oczywiste

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.