Forum sędziów
Czy zdarzyło Wam się umieszczać w uzasadnieniu tabelki lub inne tego typu elementy na co dzień nie spotykane w tej formie literackiej??
nie
Mam sprawę z 1995 roku, jakieś 54 tomy i mam w exellu tabelkę z kosztami i nie chce mi się tego ujmować w zdania i chcę to wkleić - jakieś 5 stron. Dzięki temu to będzie bardziej czytelne.
A ja notorycznie wstawiam tabelki. Np. przy wyliczaniu nadgodzin i wynagrodzenia za poszczególne miesiące. A Sąd Okręgowy jeszcze nigdy się nie przyczepił, tylko prosił o formę elektroniczną mojego uzasadnienia.
No tak trzeba przecież użyć funkcji - kopiuj - wklej ;-)
"jano1976" napisał:
Mam sprawę z 1995 roku, jakieś 54 tomy i mam w exellu tabelkę z kosztami i nie chce mi się tego ujmować w zdania i chcę to wkleić - jakieś 5 stron. Dzięki temu to będzie bardziej czytelne.
to na co jeszcze czekasz?!
"jano1976" napisał:
Czy zdarzyło Wam się umieszczać w uzasadnieniu tabelki lub inne tego typu elementy na co dzień nie spotykane w tej formie literackiej??
nie i nikomu mi znanemu
No właśnie dlatego mam jakoweś obawy bo sam nie słyszałem aby ktoś tak robił, nie wiem co na to SO ale chyba nie będę się tym zbytnio przejmował.
w sądzie po sąsiedzku w sprawie o pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego, sędzia zrobił tabelę z wyliczeniem w jakich datach i jakie kwoty dłuznik płacił wierzycielowi,
co na to SO, tego nie wiem, jeszcze nie była rozpoznana apelacja
ogólnie jestem za, to bardzo ułatwia robienie wyliczeń, ja wprwadzam w sprawach o alimenty działania matematyczne, dzielenie mnozenie ale w linijce tekstu (bądz nawiasei) gdy wyliczam z dochodu rocznego pita dochod miesieczny sredni
Ja kiedyś w uzasadnieniu z kks-u robiłem tabelkę, tak było najbardziej czytelnie. SO nie miał zastrzeżeń.
A raz widziałem uzasadnienie wyroku karnego, które zawierało mapkę - plan miejsca zdarzenia.
Robiłam tabelki jako SSR i jako SSO w sprawach o renty wyrównawcze. Czytelnie, jasno, przejrzyście.
Nie demonizujcie sędziów sądów okręgowych....
"ludzka" napisał:
Nie demonizujcie sędziów sądów okręgowych....
pełna zgoda, niektórzy są nawet ludzcy
Też wklejałam tabelki w sprawach, w których rozliczałam krocie faktur
Wprawdzie robota pracochłonna, ale rozliczenia były bardziej czytelne.
SSO nie miał zastrzeżeń. Dzięki takiej formie łatwiej było ogarnąć cały materiał.
ale w czym w ogóle problem? Przepisy KPK i (jak mniemam ) KPC wskazują jedynie jakie niezbędne elementy muszą się znaleźć w uzasadnieniu. W jakiej to robimy formie i w jakiej kolejności jest nieistotne.
Skoro bardziej będzie czytelnie wyjaśnić pewne kwestie przy użyciu tabelki, to czemu nie ?
jano1976 napisał/a:
Czy zdarzyło Wam się umieszczać w uzasadnieniu tabelki lub inne tego typu elementy na co dzień nie spotykane w tej formie literackiej??
Np pewnie. Jak np. inaczej wyłożyć poprawność wyliczenia mediany ilości posiadanych gołębi przez hodowców gołębi w jednej podwarszawskiej gminie? (Sprawa o immisje )
Jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów. Ja (karnista) wklejam zdjęcia i wykresy (oddział gospodarczy ma bardzo ładną kolorową drukarkę i dobry skaner). W sprawach o waloryzację koleżanka cywilistka wkleja wykres z inflacją. Uwag krytycznych nikt nigdy nie miał.
Ten watek jest wprawdzie w ramach prawa karnego, a ja jestem cywilistką, ale temat jest chyba wspólny dla wszystkich.
Otóż u nas od wieeeeelu lat stosujemy tabelki w sprawach dotyczących wyliczenia renty z tytułu zwiększonych potrzeb czy renty wyrównawczej, odszkodowania za poszczególne okresy, waloryzacji, ustalenia terminów wymagalnpości, zapłaty części czy całości należności z wielu faktur, wyliczenia skapitalizowanych odsetek...
Takie tabelki robią sądy zarówno I, jak i II instancji. To jest i wygodne i czytelne
Podobnie jak poprzednik jestem cywilistą (od jakichś 2 lat z kawałkiem, po 5 latach karnych) i wstawiam tabelki nie tylko do uzasadnień, ale nawet do orzeczeń, np. do zniesienia współwłasności kamienicy. Okręgowemu się nawet podobało, o zachwycie w księgach nie wspominając
chyba skecz......
Dobry pomysł z tymi tabelkami; zawsze można napisać o kosztach procesu sąd orzekł na mocy art.....kpc uwzględniając: i tu tabelka
Ciekawe te tabelki i wyliczenia. Widac co kraj to obyczaj (nie rozumiec Polska A, B, czy C).
Dla celów porównawczych samemu stworzyć to owszem, ale wklejać inne. To wystarczy się powołać na źródło.
Naprawdę musisz spróbować z tabelkami
Nie znam lepszego sposobu obliczenia renty na zwiększone potrzeby i renty wyrównawczej za okres dajmy lat 5 wstecz z uwzględnieniem zmieniających się w tym czasie ilości godzin i stawek opiekunek PCK, leków, dojazdów, rehabilitacji, wypłaconych świadczeń, straconych zarobków itp. Bez tabelki pomocniczej tego nie obliczysz po prostu
Wklejałam tabelkę dotyczącą nadgodzin za poszczególne miesiące. Miałam tabelkę jako fragment billingu.
Ale wtedy fajnie ją opisuję - poniższa tabela, kolumna A ...
Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻
Sprawa rzecz jasna cywilna.
Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.
Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…
Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?
sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌
Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.
Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.
Pozdrawiam.
co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.