Środa 08 grudnia 2021 Wydanie nr 5035

Prawo rodzinne

Umieszczenie dziecka w placowce a zarzadzenie tymczasowe

sponn napisał w dniu 24.09.2010 o godzinie 11:12:55 :

Witam

Mamy malutki problem.... Mianowicie pracownicy MOPR/kuratorzy umiescili dzieci w placowce w trybie art. 12 ustawy o przeciwdzialaniu przemocy. Na mocy art. 5791 kpc zostalo wszczete postepowanie opiekuncze i wyznaczony termin rozprawy.

I teraz pytanie brzmi czy sad powinien wydac zarzadzenie tymczasowe (postanowienie) o umieszczeniu dzieci w placowce czy tez nie ?

Moim zdaniem nie ma takiej potrzeby (skoro przepisy mowia o zazaleniu do sadu na decyzjie proacownika socjalnego) ale oczywiscie przepisy nie sa jasne.

Wiec jak to sie robi u Was ? Wydajecie takie postanowienia po umieszczeniu dzieci w placowce w tym trybie czy nie ?

mefisto napisał w dniu 24.09.2010 o godzinie 16:45:19 :

hej, u nas dyskutowalismy na ten temat i doszlismy do przekonania, ze z uwagi na brak podstawy do wydawania takich zarzadzen tymczasowych nie bedziemy tego czynic, ale tak jak mowisz - ustawa jest niedopracowana wiec trudno tu przyjac jakiekolwiek konstruktywne zalozenie.

sponn napisał w dniu 25.09.2010 o godzinie 10:15:58 :

Dzieki mefisto za pomoc.

U nas powstal problem bo dzownil MOPS czy tam placowka ze maja jakis problem z zasilkiem czy czyms bo dzieci sa umieszczone w placowce a nie ma postanowienia sadu i uwaga... kazali sekretariatowi przekazac temu sedziemu co prowadzi sprawe zeby wydac takie postanowienie.
Wiec ten sedzia co prowadzi ta sprawe powiedzial ze nic nie bedzie wydawal :D

Ale potem pomyslal ze jednak zapyta na forum bo mylic sie jest rzecza... hmm ludzka nalezaloby powiedziec.

No nic zobaczymy. Jak znam zycie to w poniedzialek osoba dzwoniaca zadzowni tym razem do mojej przewodniczacej naskarzyc na mnie

Ciacho napisał w dniu 26.09.2010 o godzinie 10:45:12 :

Niestety. Następny niedopracowany "gniot". I nie wiadomo juz po raz który wszystko przerzucono na barki sądów.

mefisto napisał w dniu 26.09.2010 o godzinie 20:50:02 :

sponn ty sie chlopie nie mart bo tylko ten sie nie myli, kto nic nie robi. a te kwestie i tak ponownie porusze u mnie jutro

kry_mi napisał w dniu 27.09.2010 o godzinie 12:12:42 :

"sponn" napisał:

Witam

Mamy malutki problem.... Mianowicie pracownicy MOPR/kuratorzy umiescili dzieci w placowce w trybie art. 12 ustawy o przeciwdzialaniu przemocy. Na mocy art. 5791 kpc zostalo wszczete postepowanie opiekuncze i wyznaczony termin rozprawy.

I teraz pytanie brzmi czy sad powinien wydac zarzadzenie tymczasowe (postanowienie) o umieszczeniu dzieci w placowce czy tez nie ?

Moim zdaniem nie ma takiej potrzeby (skoro przepisy mowia o zazaleniu do sadu na decyzjie proacownika socjalnego) ale oczywiscie przepisy nie sa jasne.

Wiec jak to sie robi u Was ? Wydajecie takie postanowienia po umieszczeniu dzieci w placowce w tym trybie czy nie ?


chyba jednak trzeba wydać postanowienie, bo wprowadzono przepis art. 579 par. 1 a k.p.c.

[ Dodano: Wto Wrz 28, 2010 12:32 am ]
Gwoli uzupełnienia - przepis art. 579 par. 1 a wprowadzony w art. 3 ustawy zmieniającej ustawę "rzemocową"

[ Dodano: Czw Wrz 30, 2010 11:28 am ]
"sponn" napisał:

Dzieki mefisto za pomoc.

U nas powstal problem bo dzownil MOPS czy tam placowka ze maja jakis problem z zasilkiem czy czyms bo dzieci sa umieszczone w placowce a nie ma postanowienia sadu i uwaga... kazali sekretariatowi przekazac temu sedziemu co prowadzi sprawe zeby wydac takie postanowienie.



Sponn napisz proszę jakzakończyła się dyskusja z MOPS-em?

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.