Piątek, 24 maja 2024
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5933
Piątek, 24 maja 2024

Forum sędziów

UKSW - opinie

HK
18.10.2010 23:11:58

Ostatnimi czasy coraz mocniej petryfikuję w sobie przekonanie, że chciałbym przenieść się do Warszawy. W związku z tym szukam miejsc, gdzie mógłbym przenieść studia. Oprócz oczywiście UW rozważam też UKSW. Czy ktoś z Państwa studiował może na tej uczelni i mógł podzielić się swoją opinią o tej instytucji?

MirekSzatkowski
19.10.2010 14:11:24

Witam,
Studiowałem na UKSW przez 2 lata i nie mam większych zastrzeżeń w stosunku do tej uczelni. Kadra bardzo w porządku, a WPiA jest świecki, więc wszystkie bajki o "rawie biblijnym" można włożyć tam gdzie ich miejsce - między bajki.
Od 2 lat mają świetnie rozbudowany kampus na Młocinach. Polecam przejechać sie na dni otwarte i zobaczyć samemu.

laarsjudge
28.03.2012 14:59:11

W ramach spamowania, podważę trochę opinię kolegi wyżej: owszem kadra w porządku ogólnie rzecz biorąc ale zdarzają się tam ćwiczeniowcy przychodzący często na zajęcia w brudnym i dziurawym swetrze na ogromnym kacu, u których ćwiczenia trwają 15 min; wielu profesorów za moich czasów (kilka lat temu)było "dojeżdżających", co oczywiście odbijało sie na ich zaangażowaniu i jakości zajęć czy seminariów. Ale czy gdzie indziej jest dużo lepiej?

TGC
28.03.2012 15:33:01

Ja mam obecnie już drugie pół asystenta po UKSW. Podobnie jak z pierwszym pół, nigdy w zasadzie nie wstąpiliśmy na poziom dyskusji na tematy stricte prawnicze, poprzestając raczej na rozważaniu zawiłości składniowych, gramatycznych i interpunkcyjnych języka polskiego .
Może dwóch to jeszcze nie przekrój, ale na razie mam jak najgorsze zdanie o absolwentach UKSW. Niewiele lepsze, niż o produktach Łazarskiego, których kilkukrotnie już zasmakowałem w rolach protokolantów bądź praktykantów, a z którymi musiałem dodatkowo przerabiać podstawy ortografii.

Joasia
29.03.2012 00:16:14

Mieliśmy pracownika sekretariatu na zleceniu - student V roku prawa UKSW plus prawa kanonicznego. Głównie protokołował i wykonywał po sesjach. Dyskusje z nim stały na poziomie zdecydowanie wyższym niż z połową asystentów. Niestety szybko go podkupiła kancelaria adwokacka.

kreaounds
19.07.2009 o 12:45

Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻

Sprawa rzecz jasna cywilna.

Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.

Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…

Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?

Darkside
19.07.2009 o 13:23

sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌

kreaounds
19.07.2009 o 13:44

Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.

Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.

Pozdrawiam.

Darkside
19.07.2009 o 15:27

co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.