Wtorek, 28 marca 2023
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5510
Wtorek, 28 marca 2023

Forum sędziów

uzupełniający plan podziału

kaska
02.12.2010 21:54:00

w wyniku podziału sumy uzyskanej z egzekucji kwota X pozostała w depozycie sądowym (mamona dla wierz hipot niemającego tyt wyk). W pozostałym zakresie plan zrealizoano po oddaleniu zarzutów, a więc sprawa zakreśliła się.
po pewnym czasie wierzyciel hip wniósł o dokonanie uzupełniajacego podziału sumy pozostałej depozycie - bo on nie przedstawi tyt. wyk., czemu oczywiście przyklasnęli wierzyciele hipoteczni z dalszych pozycji. Ponieważ w takich sytuacjach nie stosuje się przepisó o postepowaniu w sprawach depozytowych (tak za SN), nieśmiało dołączyłam pisma do zakreślonego nadzoru nad egzekucją i poleciłam komornikoi przygotowanie projektu podziału sumy pozostałej w depozycie.
Obecnie dowiaduję się, że dłużnik zmarł. Choć niby egzekucja zakończona, chyba jednak komornik powinien zawiesić postępowanie.
Tylko jakie postepowanie on powinien zawiesić (skoro egzekucja zakończona) i jak się to ma do moich akt nadzorczych. czy pozostawić wniosek w zakreślonym nadzorze nad egzekucją czy jednak zarejestrować pod nowym Co, tylko jako jaką sprawę

przerabialiście takie co kiedyś?

Pawnik
03.12.2010 11:28:18

Czy ta kwota pozostała w depozycie jest z tytułu hipoteki kaucyjnej?

kaska
03.12.2010 13:30:48

tak

Pawnik
03.12.2010 15:54:08

To uzupełniający plan podziału trzeba zrobić. Będzie to w starych aktach nadzoru nad egzekucją, bo jest to dalszy etap tej samej egzekucji. Jeżeli dłużnik zmarł dalsze postępowanie powinno toczyc się z udziałem spadkobierców. Dłużnik ma bowiem prawo zaskarżyć plan podziału. Ewentualnie można zwrócić się o ustalenie kuratora spadku.

kreaounds
19.07.2009 o 12:45

Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻

Sprawa rzecz jasna cywilna.

Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.

Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…

Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?

Darkside
19.07.2009 o 13:23

sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌

kreaounds
19.07.2009 o 13:44

Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.

Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.

Pozdrawiam.

Darkside
19.07.2009 o 15:27

co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.