Środa 30 listopada 2022 Wydanie nr 5392

Cywilna procedura

uzupełniający plan podziału

kaska napisał w dniu 02.12.2010 o godzinie 21:54:00 :

w wyniku podziału sumy uzyskanej z egzekucji kwota X pozostała w depozycie sądowym (mamona dla wierz hipot niemającego tyt wyk). W pozostałym zakresie plan zrealizoano po oddaleniu zarzutów, a więc sprawa zakreśliła się.
po pewnym czasie wierzyciel hip wniósł o dokonanie uzupełniajacego podziału sumy pozostałej depozycie - bo on nie przedstawi tyt. wyk., czemu oczywiście przyklasnęli wierzyciele hipoteczni z dalszych pozycji. Ponieważ w takich sytuacjach nie stosuje się przepisó o postepowaniu w sprawach depozytowych (tak za SN), nieśmiało dołączyłam pisma do zakreślonego nadzoru nad egzekucją i poleciłam komornikoi przygotowanie projektu podziału sumy pozostałej w depozycie.
Obecnie dowiaduję się, że dłużnik zmarł. Choć niby egzekucja zakończona, chyba jednak komornik powinien zawiesić postępowanie.
Tylko jakie postepowanie on powinien zawiesić (skoro egzekucja zakończona) i jak się to ma do moich akt nadzorczych. czy pozostawić wniosek w zakreślonym nadzorze nad egzekucją czy jednak zarejestrować pod nowym Co, tylko jako jaką sprawę

przerabialiście takie co kiedyś?

Pawnik napisał w dniu 03.12.2010 o godzinie 11:28:18 :

Czy ta kwota pozostała w depozycie jest z tytułu hipoteki kaucyjnej?

kaska napisał w dniu 03.12.2010 o godzinie 13:30:48 :

tak

Pawnik napisał w dniu 03.12.2010 o godzinie 15:54:08 :

To uzupełniający plan podziału trzeba zrobić. Będzie to w starych aktach nadzoru nad egzekucją, bo jest to dalszy etap tej samej egzekucji. Jeżeli dłużnik zmarł dalsze postępowanie powinno toczyc się z udziałem spadkobierców. Dłużnik ma bowiem prawo zaskarżyć plan podziału. Ewentualnie można zwrócić się o ustalenie kuratora spadku.

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.