Forum sędziów
Wiem, że apelacja idzie w kierunku braku § 4 art. 69 kk, w wyroku przy zawieszeniu kary za czyn o charakterze chuligańskim.
Podobno takie rozstrzygnięcia są akceptowane przez niektóre prokuratury.
Pomyslałem, że może jednak warto powalczyć i bronić koncepcji, że brak § 4 nie powinien skutkować "aż" zmianą wyroku. Wszak materialną podstawą zawieszenia są nadal § 1 i 2, tyle tylko, że musi byc spełniony warunek szczegolnie uzasadnionego wypadku.
Moim zdanie problem jest raczej akademicki, ale apelacja pójdzie.
Co Wy na to ?
Ja powołuję.
Moim zdaniem jeżeli zwieszam to w wypadku stwierdzenia przesłanek z 69.4 k.k. a skoro tak - powinno być.
też powołuję, a potem uzasadniam te "szczególnie uzasadnione wypadki" ... ...
"Ama" napisał:
też powołuję, a potem uzasadniam te "szczególnie uzasadnione wypadki" ... ...taa ... a potem w trakcie rozprawy apelacyjnej Prokurator z Okręgu cofa te apelacje ...
Niestety Maltazarze, PR wygra tę apelację
Powoływaliśmy, powołujemy i będziemy powoływać &4 przy chuligance
"Alicja" napisał:
Niestety Maltazarze, PR wygra tę apelacjęMoże nawet jakiś order dostanie, gdyby nie ta apelacja praworządność w naszym kraju zdechłaby na bank
Powoływaliśmy, powołujemy i będziemy powoływać &4 przy chuligance
To chuliganka jeszcze u Was "chodzi"? U nas nie było od 2008 r.
"bull78" napisał:
To chuliganka jeszcze u Was "chodzi"? U nas nie było od 2008 r.
niestety u nas jest ... mam parę "w obiegu" ... nasze proki lubią chuliganów
ja zasadniczo nie powoływałem, apelacja poszła ze dwa razy, może czy, przez okręg przeszło,, ale to daaaawno temu było - ostatnio chuliganek jakoś z półtora roku nie było :D
"bull78" napisał:
To chuliganka jeszcze u Was "chodzi"? U nas nie było od 2008 r.Temat uniwersalny, 69 § 4 dotyczy przecież także 178a § 4 kk, a tego przynajmniej u mnie dużo.
"Darkside" napisał:
Moim zdaniem jeżeli zwieszam to w wypadku stwierdzenia przesłanek z 69.4 k.k. a skoro tak - powinno być.akurat 69 § 4 kk zawiera moim zdaniem jednocześnie przesłanki negatywne i pozytywne przy chuligance. Skoro ten sam przepis stwierdza, że się nie zawiesza, ale można jednak zawiesić, to po co go powoływać Gdyby to były dwa odrębne paragrafy, np. § 4 zawieszenia wykonania kary nie stosuje się wobec chuligana i § 5 można wyjątkowo zawieszać wobec chuligana, powoływałbym § 5. I wydaje mi się, że nie ma co powoływać § 4 przy zawieszeniu dla 178a § 4. Ale wiem, że jak się prok uprze, to do wyboru albo pisanie bez sensu albo powoływanie też bez większego sensu.
"romanoza" napisał:
To chuliganka jeszcze u Was "chodzi"? U nas nie było od 2008 r.Temat uniwersalny, 69 § 4 dotyczy przecież także 178a § 4 kk, a tego przynajmniej u mnie dużo.
"Darkside" napisał:
Moim zdaniem jeżeli zwieszam to w wypadku stwierdzenia przesłanek z 69.4 k.k. a skoro tak - powinno być.akurat 69 § 4 kk zawiera moim zdaniem jednocześnie przesłanki negatywne i pozytywne przy chuligance. Skoro ten sam przepis stwierdza, że się nie zawiesza, ale można jednak zawiesić, to po co go powoływać Gdyby to były dwa odrębne paragrafy, np. § 4 zawieszenia wykonania kary nie stosuje się wobec chuligana i § 5 można wyjątkowo zawieszać wobec chuligana, powoływałbym § 5. I wydaje mi się, że nie ma co powoływać § 4 przy zawieszeniu dla 178a § 4. Ale wiem, że jak się prok uprze, to do wyboru albo pisanie bez sensu albo powoływanie też bez większego sensu. romi mi też się tak wydaje, ale już sprawa wróciła z art 178a§4, gdzie okręgowy uzupełnił podstawę zawieszenia o art. 69 § 4 k.k. więc ...
"Darkside" napisał:
romi mi też się tak wydaje, ale już sprawa wróciła z art 178a§4, gdzie okręgowy uzupełnił podstawę zawieszenia o art. 69 § 4 k.k. więc ...Może dokładnie nie przemyślał Zresztą to przecież spór o czapkę gruszek Może da się 11 stycznia na wysłuchaniu prof. Filara o zdanie spytać
"romanoza" napisał:
romi mi też się tak wydaje, ale już sprawa wróciła z art 178a§4, gdzie okręgowy uzupełnił podstawę zawieszenia o art. 69 § 4 k.k. więc ...Może dokładnie nie przemyślał Zresztą to przecież spór o czapkę gruszek Może da się 11 stycznia na wysłuchaniu prof. Filara o zdanie spytać romi jesteś <cwaniak> a co do istoty sporu masz rację, o czapkę gruszek , więc piszę sobie to 69§4 k.k.
ja też powołuję.
A co do wagi apelacji to przecież każde dziecko wie, że najważniejszym slowem zaczynającym się na literę "S" w wymiarze sprawiedliwości jest Statystyka. Pewnie proki mieli za mało apelacji od obrazy prawa materialnego w stosunku do średniej z Okręgu, czy z czegoś tam i w takiej sytuacji jest oczywiste, że kierownictwo prokuratury nakazuje olać bieżące śledztwa i powyszukiwac takie "rażące uchybienia" w wyrokach. Wszyscy wiedzą, że prokuratura (podobnie jak policja) nie służy wyłapywaniu przestępców tylko wyrobieniu statystyki.
Kiedyś mnie to wnerwiało, teraz budzi moje szczere współczucie dla tych, którzy muszą w tych "instytucjach" pracować...
Dostawianie kropek, przecinków, uzupełnianie o dodatkowy, czasami zupełnie bez znaczenia paragraf, zmiana zbiegu na związek, czy tez odwrotnie, dodanie w ruchu ladowym lub eliminacja tego, wskazanie na cel związany z .... Czy naparwdę to jest najistotniejsze przy ferowaniu wyroków w sparwach karnych?
Dlatego tak bardzo irytuje mnie orzekanie w Wydziale Karnym. To jak "wypełnianie" formularza i moze zastapmy dotychczasową formę orzeczeń w sparwach prostych i oczywistych formularzami, łącznie z jego zuasadnieniem? Z całą pewnością poprawiłoby to szybkość postępowania.
Niestety wygląda na to, że w postępowaniu karnym wróciliśmy do procesu formułkowego. Tyle tylko, że formułki musi wygłaszać nie strona tylko sąd.
powpłuję w podstawie
Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻
Sprawa rzecz jasna cywilna.
Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.
Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…
Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?
sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌
Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.
Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.
Pozdrawiam.
co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.