Niedziela 27 września 2020 Wydanie nr 4598
paprotkav napisał w dniu 03.02.2011 o godzinie 15:29:09 :

Mam pytanko. Czy po wszczęciu postepownaia wyjaśniającego , po wysłuchaniu nielata , który popełnił 4 czyny karalne , matka składa pismo z którego wynika po sprawdzeniou w ośrodku , że nieletni przebywa faktycznie w MONARZE na leczeniu przez okres 12 miesięcy, . Można umorzyć na podstawie art. 21 $2 upn postępowanie? <uoee >

kazanna napisał w dniu 03.02.2011 o godzinie 15:37:22 :

a następnego dnia może go już na tym leczeniu nie być. Nawet nie będziesz o tym wiedziała. W podobnych sytuacjach lepiej sięgnąć po środek wychowawczy : nadzór rodzica i zobowiązanie do kontynuowania terapii, z doświadczenia wiem że cuda rzadko sie zdarzają i ten nieletni szybko wróci z kolejnym czynem... albo z rozpaczliwym listem matki że znowu ćpa. Masz wtedy do dyspozycji prostsza i szybsza procedurę zmiany środka..

kry_mi napisał w dniu 04.02.2011 o godzinie 22:03:45 :

O tak, tak Kazanno. Raz tak zrobiłam i zadziałało

Mikasaty napisał w dniu 06.02.2011 o godzinie 22:38:16 :

móc - można. ale Kazanna ma rację

K.Ierownik napisał w dniu 13.02.2011 o godzinie 21:26:18 :

Też nie rozumiem, dlaczego miałoby się umarzać, szczególnie jeżeli nie ma jeszcze żadnego środka.

Katie napisał w dniu 14.02.2011 o godzinie 14:31:12 :

A nie byłoby najlepiej zdobyć opinię lekarza z ośrodka w którym jest o potrzebie leczenia odwykowego zgodnie z art 25 upn i stosować środki z art. 12 upn? Umieścić go tym ośrodku, jeżeli dyrektor sie zgodzi i spełnia wymogi z rozporządzenia?

Wtedy jest możliwość pilnowania żeby ukończył terapie.

kazanna napisał w dniu 14.02.2011 o godzinie 19:00:01 :

"Katie" napisał:

A nie byłoby najlepiej zdobyć opinię lekarza z ośrodka w którym jest o potrzebie leczenia odwykowego zgodnie z art 25 upn i stosować środki z art. 12 upn? Umieścić go tym ośrodku, jeżeli dyrektor sie zgodzi i spełnia wymogi z rozporządzenia?

Wtedy jest możliwość pilnowania żeby ukończył terapie.


jasne.... prowadziłaś już takie sprawy ? opinia musi byc od dwóch lekarzy psychiatrów , obrońca z urzędu i żadnego centralnego ośrodka kierowania tylko TY musisz znaleźć ośrodek, wyprosić miejsce i pilnować wykonania... bo zanim orzekniesz , jego już w tym ośrodku może nie byc...
środki lecznicze w tej postaci jak obecnie, są moim zdaniem uregulowane tak abstrakcyjnie, że każdy rozsądny sędzia wystrzega się ich jak diabeł święconej wody, najlepszy dowód - statystyki...

K.Ierownik napisał w dniu 14.02.2011 o godzinie 19:30:29 :

"kazanna" napisał:

środki lecznicze w tej postaci jak obecnie, są moim zdaniem uregulowane tak abstrakcyjnie, że każdy rozsądny sędzia wystrzega się ich jak diabeł święconej wody, najlepszy dowód - statystyki...


MNie się zdarzyło raz na 15 lat.

Katie napisał w dniu 14.02.2011 o godzinie 19:47:08 :

To ja chyba do tych niezbyt rozsadnych należe.
Zdarzyło mi się też umieścić nieletniego w ośrodku odwykowym w trybie, a docelowo w MOWie i po dyskusjach dyrektor MOW delegowal nieletniego do ośrodka. Póki co sie leczy, a potem wróci do MOW.

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.