Środa 06 lipca 2022 Wydanie nr 5245

Cywilne materialne

zobowiązanie Gminy do zawarcia u. najmu

esinuhe44 napisał w dniu 04.03.2011 o godzinie 15:27:55 :

Najemczyni mieszkania komunalnego - babcia, bierze do swojego mieszkania wnuczkę. Wnuczka mieszkała z babcią lat ok. 17, ale zameldowana zostaje późno i okres zameldowania do śmierci babci wynosi 4 lata i 11 ms.
W uchwale Gminy postanowiono, że Gmina zawiera umowy najmu z osobami niespełniającymi przesłanek z art. 691 kc, jeśli do dnia śmierci najemcy zamieszkiwały przez conajmniej 5 lat. Zamieszkiwanie ma być wykazane zameldowaniem.
Gmina wniosła o eksmisję, Sąd I inst. orzekł eksmisję wskazując, że nawet gdyby przyjąć, że wnuczka spełniła przesłanki z Uchwały Gminy, to nie ma tytułu prawnego, bo umowa nie została zawarta.
Chciałbym wnieść pozew o zobowiązanie Gminy do złożenia oświadczenia woli o zawarciu umowy najmu na podstawie tej uchwały Gminy. Twierdzę, że ten okres min. 5-o letni odnosi się tylko do okoliczności zamieszkiwania a tekst Uchwały pozwala na przyjęcie, że okres zameldowania nie musi być aż 5-o letni. Ponadto odmowa zawarcia umowy w sytuacji gdy wnuczce brakuje 1-ego miesiąca z 5-oletniego okresu objętego zameldowaniem jest nadużyciem ich prawa podmiotowego... uff.
Czy Państwo widzą szanse powodzenia takiego powództwa?

romanoza napisał w dniu 04.03.2011 o godzinie 15:33:06 :

Oj chyba nie uzyskasz tutaj odpowiedzi

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.