Niedziela 22 maja 2022 Wydanie nr 5200

Cywilna procedura

Zarzuty na plan podziału

komo21 napisał w dniu 25.01.2008 o godzinie 13:07:04 :

Mam pytanie odnośnie zarzutów na plan podziału nieruchomosci. Komornik w przedstawionym przez siebie projekcie plau podziału i wykazie naleznosci nie ujął odsetek wierzycielki zgodnie z tytułem wykonawczym.(sprawa alimentacyjna). Wierzycielka złozyła zarzyty na plan podziału. W związku z tym mam pytanie. Czy Sąd na tym etapie może zmieniać kwoty (nie chodzi mi o koszty egzekucyjne). Bez watpienia wina lezy po stronie komornika. Czy w takim wypadku nie powinien on ponieśc z tego tytułu odpoiwedzilnosci. Sąd przeciez nie nalicza stanu należności na dany dzień, to lezy w obowiązkach komornika. Czy mieliście może z takim przypadkiem do czynienia?

ubilexibi napisał w dniu 25.01.2008 o godzinie 13:34:01 :

A skąd te wątpliwości? Przecież art 1028 k.p.c. stwierdza wyraźnie, że ,,Na skutek wniesienia zarzutów sąd po wysłuchaniu osób zainteresowanych zatwierdzi albo odpowiednio zmieni plan." Przy czym zmiany powinny co do zasady następować wg. stanu (wysokości wierzytelności) na dzień sporządzenia projektu planu przez komornika.

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.