Poniedziałek, 20 maja 2024
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5929
Poniedziałek, 20 maja 2024

Forum sędziów

Zarzuty na plan podziału

komo21
25.01.2008 13:07:04

Mam pytanie odnośnie zarzutów na plan podziału nieruchomosci. Komornik w przedstawionym przez siebie projekcie plau podziału i wykazie naleznosci nie ujął odsetek wierzycielki zgodnie z tytułem wykonawczym.(sprawa alimentacyjna). Wierzycielka złozyła zarzyty na plan podziału. W związku z tym mam pytanie. Czy Sąd na tym etapie może zmieniać kwoty (nie chodzi mi o koszty egzekucyjne). Bez watpienia wina lezy po stronie komornika. Czy w takim wypadku nie powinien on ponieśc z tego tytułu odpoiwedzilnosci. Sąd przeciez nie nalicza stanu należności na dany dzień, to lezy w obowiązkach komornika. Czy mieliście może z takim przypadkiem do czynienia?

ubilexibi
25.01.2008 13:34:01

A skąd te wątpliwości? Przecież art 1028 k.p.c. stwierdza wyraźnie, że ,,Na skutek wniesienia zarzutów sąd po wysłuchaniu osób zainteresowanych zatwierdzi albo odpowiednio zmieni plan." Przy czym zmiany powinny co do zasady następować wg. stanu (wysokości wierzytelności) na dzień sporządzenia projektu planu przez komornika.

kreaounds
19.07.2009 o 12:45

Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻

Sprawa rzecz jasna cywilna.

Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.

Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…

Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?

Darkside
19.07.2009 o 13:23

sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌

kreaounds
19.07.2009 o 13:44

Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.

Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.

Pozdrawiam.

Darkside
19.07.2009 o 15:27

co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.