Środa 06 lipca 2022 Wydanie nr 5245

Cywilne materialne

Odstąpienie od umowy sprzedaży a zwrot kosztów transportu

suetto napisał w dniu 02.04.2011 o godzinie 11:58:07 :

Witam,

Zastanawiam się nad następującą kwestią.

Konsument zakupił towar w sklepie internetowym. Nie skorzystał z dostawy towaru do domu przez kuriera, lecz wybrał opcję odbioru towaru w prowadzonej przez ten sklep placówce wydań towarów. Konsument zgłosił się do tej placówki i zapłacił za towar. Na miejscu zakupił również usługę transportu towaru z placówki wydań do jego domu. Usługa została wykonana. Po upływie ok. miesiąca od dnia zakupu konsument stwierdził istnienie niezgodności towaru z umową. Zgłosił sprzedawcy reklamację. Ponieważ naprawa ani wymiana towaru nie były możliwe, konsument odstąpił od umowy. Po kilku dniach otrzymał od sprzedawcy zwrot ceny towaru.

Czy Waszym zdaniem konsument, w związku z odstąpieniem od umowy wzajemnej, jest uprawniony do żądania od sprzedawcy zwrotu kosztów usługi transportowej?

Z góry dziękuję za pomoc.

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.