Czwartek, 23 maja 2024
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5932
Czwartek, 23 maja 2024

Forum sędziów

Odstąpienie od umowy sprzedaży a zwrot kosztów transportu

suetto
02.04.2011 11:58:07

Witam,

Zastanawiam się nad następującą kwestią.

Konsument zakupił towar w sklepie internetowym. Nie skorzystał z dostawy towaru do domu przez kuriera, lecz wybrał opcję odbioru towaru w prowadzonej przez ten sklep placówce wydań towarów. Konsument zgłosił się do tej placówki i zapłacił za towar. Na miejscu zakupił również usługę transportu towaru z placówki wydań do jego domu. Usługa została wykonana. Po upływie ok. miesiąca od dnia zakupu konsument stwierdził istnienie niezgodności towaru z umową. Zgłosił sprzedawcy reklamację. Ponieważ naprawa ani wymiana towaru nie były możliwe, konsument odstąpił od umowy. Po kilku dniach otrzymał od sprzedawcy zwrot ceny towaru.

Czy Waszym zdaniem konsument, w związku z odstąpieniem od umowy wzajemnej, jest uprawniony do żądania od sprzedawcy zwrotu kosztów usługi transportowej?

Z góry dziękuję za pomoc.

kreaounds
19.07.2009 o 12:45

Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻

Sprawa rzecz jasna cywilna.

Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.

Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…

Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?

Darkside
19.07.2009 o 13:23

sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌

kreaounds
19.07.2009 o 13:44

Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.

Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.

Pozdrawiam.

Darkside
19.07.2009 o 15:27

co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.