Poniedziałek 06 grudnia 2021 Wydanie nr 5033

Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

Likwidacja wydziałów pracy

EBOS.PL napisał w dniu 02.05.2011 o godzinie 08:44:48 :

Niżej załączonym artykułem, o likwidacji wydziału pracy w jednym z okolicznych nam sądów, chciałbym podnieść temat do dyskusji, komentarza, o rzeczywistych skutkach reorganizacji sądów.

W uzasadnieniu do projektu rozporządzenia, MS podkreślało, że "...zmiany organizacyjne nie są uwarunkowane względami ekonomicznymi, lecz potrzebą racjonalizacji struktury sądów, które winny składać się z wydziałów o odpowiednim potencjale kadrowym ..."

Ktokolwiek spojrzał na temat przez pryzmat stron postępowania, w tym przypadku pokrzywdzonych pracowników?

https://www.ebos.pl/wiadomosci/1180_odchudzanie_sadu

Johnson napisał w dniu 02.05.2011 o godzinie 09:21:41 :

Było, minęło. Żaden polityk to błędu się nie przyzna. I wydziałów pracy nie będzie.

Włóczykij napisał w dniu 02.05.2011 o godzinie 23:53:56 :

przez sprawę, która nas ostatnio pochłaniała wydaje mi się, że nie poruszyłam zbliżonego zagadnienia; mianowicie w minionym tygodniu (lub jeszcze przed świętami) aktualny szef Poczty Polskiej odstąpił od jej reorganizacji; także sprowadzało się to do likwidacji. Nie znalazłam dobrego linka/u do tego tematu, ale te które mi się pojawiły pokazuję, że były protesty, były interpelacje poselskie w tej sprawie. W uzasadnieniu wstrzymania - ale teraz nie jestem pewna czy w oficjalnym czy w komentarzach - padło m.in. to, że ta reorganizacja nie była przemyślana. Jeden z redaktorów przypomniał powiedzenie "ty nie oszczędzaj, ty zarabiaj". Przy sądach dosłownie tak nie jest, ale pewne zbieżności obu tych procesów są i tu generalnie przy sądach pojawiałyby się w tej oczywistości, że likwidacja sądu wcale nie musi byc ekonomicznie (społecznie ?) uzasadniona, gdy zbadamy wszytskie takie zdarzenia.

Johnson napisał w dniu 03.05.2011 o godzinie 09:43:02 :

Przecież spojrzenie na to z punktu widzenia ekonomicznego ogranicza się do spojrzenia ile musi wydać tzw. "budżet". A tu nie oszukujmy się jakieś oszczędności w równowartości dodatku dla przewodniczącego i kierownika sekretariatu są. I już można pokazać najlepszemu ministrowi finansów że oszczędzimy na każdym sądzie pracy około 12k PLN rocznie x 70 sądów = ileś tam. I w dodatku MS ma to na piśmie bo przed likwidacją zwrócił się z takim pytaniem do prezesa sądu. W dodatku w niektórych okręgach likwidacją sądów pracy w niektórych SR był zainteresowany, z powodu którego nie mogę wymyślić, również SO.

Włóczykij napisał w dniu 03.05.2011 o godzinie 11:29:47 :

właśnie jest nawet link
http://biznes.onet.pl/jozkowiak-mam-lepszy-plan-niz-zamykanie-placowek-p,18572,4260488,1,news-detal

może np. ten fragment
"Poczta Polska musi być reformowana w oparciu o rachunek ekonomiczny, interes biznesowy i zasady współżycia społecznego, uwzględniając perspektywę klienta. Dopiero gdy zakończymy analizy urzędów, prawdopodobnie na początku trzeciego kwartału, będziemy mogli określić gdzie będziemy przekształcać, gdzie zagęszczać naszą sieć"

potem jest o ocenach, więc jakoś już nie przytoczę
"Najpierw chcę się zastanowić, w oparciu o twarde dane i pogłębione analizy, jak Poczta ma wyglądać za 5 lat, w jakim kierunku ma się rozwijać".

a potem jest o nowych technologiach

Ps. jak wyjąc z tekstu, że to o poczcie polskiej, to robi się ciekawie ...
no ale tu - z całym szacunkiem dla poczty ... - wszak my tu mamy wymiar spr. ...

EBOS.PL napisał w dniu 10.05.2011 o godzinie 09:32:00 :

http://fakty.interia.pl/polska/news/po-wyborach-mniej-posterunkow-policji,1635775

widać "czystka" ekonomiczna rozprzestrzenia się co raz bardziej ...
ciekawe jakie i kiedy będą tego efekty ...?

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.