Środa 25 maja 2022 Wydanie nr 5203

Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

przeniesienie nauczyciela mianowanego

sławo napisał w dniu 12.05.2011 o godzinie 00:08:00 :

sprawa o ustalenie istnienia stos. pracy na podstawie mianowania w pierwotnej szkole w X.
Powódka pracowała w szkole w X na podstawie mianowania w pełnym wymiarze na czas nieokreślony. Nagle dostaje propozycję "nie do odrzucenia" przeniesienia do szkoły w Y. i zgadza się. Stawiając się do pracy w szkole Y dostaje do podpisania umowę o pracę na czas określony w zastępstwie ciężarnej do czasu jej powrotu z pracy. Dziwi ją to, ale podpisuje i pracuje. Po powrocie ciężarnej powódka nie wraca do szkoły w X ale dostaje umowe o pracę nadal w Y na czas określony na 1/2 etatu, a po jakimś czasie kolejną umowę w szkole w Z na kolejne 1/2 etatu celem uzupełnienia etatu. Obie umowy zawarte są do 30czerwca 2011r. Powódka uważa, że jej przeniesienia z macierzystej szkoły X do szkoły Y na podsatwie art. 18 KN było niezgodne z prawem, bo przy takim przeniesieniu stosunek pracy powinien być kontynuowany na dotychczasowych warunkach tj pełny wymiar i czas nieokreślony a w szkole Y nie było od poczatku warunków do takiego jej zatrudnienia bowiem od razu zawarto z nią umowę o prace w zw. z art. 10 ust. 7 KN. w zasadzie to w tym celu ja przenisiono, dla uzupełnienia absencji pracownicy ciężarnej. Skoro więc przeniesienie jej było niezgodne z prawem to jej zdanime jest ona nadal nauczycielem mianowanym w szkole X w pełnym wymiarze na czas nieokreślony. Tyle powódka

Jak chodzi o mnie...czarna dziura, ale biorąc pod uwage treść art. 18 kn i warunki zatrudniania mianowanego na czas określony - na tyle na ile może to pojąć karnista - to koncepcja powódki ma sens. Poradźcie czy mogę uznać to przeniesienie za niezgodne z art. 18 bowiem nie gwarantowało ono niezmienności zatrudnienia i kontynacji stos pracy jak przy mianowaniu a zawarcie umowy na czas określony w dniu stawienia się do pracy w szkole w Y potwierdza że waruków do zatrudniania powódki na warunkach jak w szkole macierzytej w Z od poczatku nie było.

o matko....

anpod napisał w dniu 12.05.2011 o godzinie 19:21:14 :

na kiedy Ci to potrzebne ? bo teraz za nic czasu nie mam, nawet dokładnie przeczytać - mogłabym po weekendzie to dokładnie zacząć rozbierać

sławo napisał w dniu 15.09.2011 o godzinie 11:32:17 :

późno.... ale dzięki za chęci ominęło mnie to odpowiedzi nie znam, ale przecież mi się już więcej coś takiego nie trafi

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.