Środa 01 lutego 2023 Wydanie nr 5455

HELP FOR STUDENT

Pytanie do Prezesów ;) - art. 156 KPK

HK napisał w dniu 04.08.2011 o godzinie 19:21:30 :

Jakie kryteria stosujecie Państwo przy rozpoznawaniu wniosków o dostęp do akt sprawy, złożonych przez "inne osoby" (art. 156 $ 1 KPK)?

Ja tak myślę sobie, że z przepisu nie wynika jakaś kompetencja Prezesa do uzależniania swojej zgody od ziszczenia się szczególnych przesłanek. Np. do wydania "innym osobom" odpisów z akt konieczna jest "uzasadniona potrzeba", a udostępnienie akt w przygotowawczym może nastąpić "w wyjątkowych wypadkach". Ustawodawca nie postawił takich warunków przy dostępie do akt sądowych.

Ale mozliwe, że błądzę

rosan napisał w dniu 08.08.2011 o godzinie 18:42:28 :

mam nadzieję,że nie jest to temat pracy mgr;w ogóle to daje się przede wszystkim nawiedzonym pieniaczom,tzw.redaktorom,Zielonym wszelkiej maści,tym,którzy korespondują z MS oraz psychoterapeutom społecznym-reszcie w zasadzie nie

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.