Środa 06 lipca 2022 Wydanie nr 5245

Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

Opłata od zażal. na postanowienie o wynagrodzeniu biegłego

molier napisał w dniu 14.09.2011 o godzinie 09:30:22 :

Witam,
w sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych: biegły wniósł zażalenie na postanowienie o przyznaniu mu wynagrodzenia i uiścił od niego opłatę w kwocie 30 zł.
Pytanie brzmi, czy uiścił opłatę w prawidłowej wysokości?
Czy znajdzie w tym wypadku zastosowanie:
a) przepis art. 36 ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. z 2010 r. Nr 90, poz. 594), który stanowi, że w sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych i w sprawach odwołań rozpoznawanych przez sąd pracy i ubezpieczeń społecznych pobiera się opłatę podstawową w kwocie 30 złotych wyłącznie od apelacji, zażalenia, skargi kasacyjnej i skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia;
b) czy może należy stosować art. 22 pkt 4 cytowanej wyżej ustawy, który mówi, że opłatę stałą w kwocie 40 złotych pobiera się od zażalenia na postanowienie w przedmiocie wynagrodzenia i zwrotu kosztów poniesionych przez biegłego, tłumacza i kuratora.

Z góry dziękuję za pomoc w interpretacji.

Johnson napisał w dniu 14.09.2011 o godzinie 09:42:21 :

odpowiedź b

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.