Sobota, 18 maja 2024
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5927
Sobota, 18 maja 2024

Forum sędziów

Komornik - koszty korespondencji

komo21
31.01.2008 13:57:02

Czy Komornikowi przysługuje prawo zaliczenia do kosztów egzekucji korespondencji w takcie postępowania egzekucyjnego (listów poleconych). W uksie w art.39 ust.2 pkt 4 wyraźnie wskazano, że do wydatków gotówkowych poniesionych w trakcie egzekucji należą, m.in. należności osób powołanych, na podstawie odrębnych przepisów, do udziału w czynnościach.Chodzi mi o to, że komornik w postanowieniu o kosztach wskazał tą podstawę prawna do naliczenia całej poczty. Zawsze sądziłem (może to błąd), że do w/w przepisu nalezy zaliczyć: koszty kurator, koszty udzielenia pomocy lub asystowania komornikowi przy wykonywaniu czynnosci, m.in Policji itd.O kosztach korespondencji stanowi zaś pkt 6, ale dotyczy li tylko wylacznie kosztów korespondencji środków pieniężnych przez pocztę lub przelewem (portoria).Czy wobec powyższego słusznie nalezy przyznać komornikowi (na etapie planu podziału) wyliczone przez niego wydatki, czy nie?

ubilexibi
03.02.2008 20:34:01

Koszty korespondencji dopiero od 28 grudnia 2007 r. zostały zaliczone do wydatków w rozumieniu art. 39 ukse (pkt 8 ). Wcześniej tak nie było. Zob. art. 34 w wersji obowiązującej do 27 grudnia 2007 r.

kreaounds
19.07.2009 o 12:45

Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻

Sprawa rzecz jasna cywilna.

Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.

Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…

Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?

Darkside
19.07.2009 o 13:23

sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌

kreaounds
19.07.2009 o 13:44

Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.

Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.

Pozdrawiam.

Darkside
19.07.2009 o 15:27

co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.