Czwartek 26 maja 2022 Wydanie nr 5204

Karne procedura

Interwencja-kks

cezary napisał w dniu 29.11.2011 o godzinie 22:21:52 :

Mam pytanie, czy ten sam adwokat może być jednocześnie obrońcą oskarzonego oraz pełnomocnikiem interwenienta? Ja uważam, że nie ma tu konfliktu interesu i moze być.
I co robicie jezeli po wpłynięciu a.o. okazuje się, że pisemnie nie zgłoszono interwencji, a mimo tego w dotychczasowym postępowaniu informowano o czynnościach procesowych adwokata uważanego za pełnomocnika interwenienta- przynajmniej tak tytułował się on w swoich pismach procesowych pomimo, że w aktach brak jest też pełnomocnictwa od interwenienta? Jednym słowem, czy w ogóle mozemy mówic tu o zgłoszonej interwencji, czy wezwać do uzupełnienia braków formalnych poprzez zgłoszenie interwencji i dołączenie pełnomocnictwa, czy też nie mamy tu do czynienia ze skutecznie zgłoszona interwencją i działamy tak jakby w ogóle jej nie było. Dodam, ze w postepowaniu ustalono podmiot spełniający warunki do zgłoszenia interwencji, ta osoba nawet została przesłuchana w charakterze świadka, ale brak mi w protokole jej przesłuchania pouczenia o jakim mowa w przepisie ar. 127 par 2 kks, czyli o uprawnieniu do zgłoszenia interwencji, pomimo, że ta osoba była świadoma, że użyczona przez nią oskarżonemu naczepa została zatrzymana w toku postępowania.

censor napisał w dniu 29.11.2011 o godzinie 23:18:19 :

"cezary" napisał:

nie mamy tu do czynienia ze skutecznie zgłoszona interwencją i działamy tak jakby w ogóle jej nie było
Tak uważam.

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.