Czwartek 08 grudnia 2022 Wydanie nr 5400

Cywilna procedura

post. o przekazaniu sądowi właściwemu a zażal. (art. 200 §2)

molier napisał w dniu 25.01.2012 o godzinie 21:25:20 :

Zgodnie z art. 200 § 1 k.p.c., sąd, który stwierdzi swą niewłaściwość, przekaże sprawę sądowi właściwemu. Postanowienie sądu może zapaść na posiedzeniu niejawnym.
§ 2 stanowi, że sąd, któremu sprawa została przekazana, jest związany postanowieniem o przekazaniu sprawy. Nie dotyczy to wypadku przekazania sprawy sądowi wyższego rzędu. Sąd ten w razie stwierdzenia swej niewłaściwości przekaże sprawę innemu sądowi, który uzna za właściwy, nie wyłączając sądu przekazującego.

Moje pytanie dotyczy pogrubionego wyżej fragmentu tekstu.
Czy na postanowienie sądu okręgowego (któremu uprzednio sąd rejonowy przekazał sprawę uznając się niewłaściwym), który stwierdzi swą niewłaściwość i przekaże sprawę temu samemu sądowi rejonowemu jako właściwemu do jej rozpoznania, służy zażalenie?

Dziękuję i pozdrawiam.

Philomea napisał w dniu 25.01.2012 o godzinie 21:30:46 :

tak, 394 par. 1 pkt. 1

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.