Piątek 07 października 2022 Wydanie nr 5338

Cywilna procedura

Wielka Brytania - wniosek o sporzadzenie odpisow wyrokow

sponn napisał w dniu 02.02.2012 o godzinie 11:36:19 :

Moze ktos moze pomoc

Mam sprawe w ktorej strona chce abym zwrocil sie do sadu angielskeigo o udzielenie informacji odnosnie karalnosci drugiej strony i ewentualne wydanie odpisow wyrokow dotyczacych tej strony.

Zwrocilem sie do Royal Court of Justice przy pomocy atlasu

http://ec.europa.eu/justice_home/judicialatlascivil/html/te_filling_uk_pl.htm

Formularz A wiec dotyczacy dowodow bo jakos nie bylo lepszego pomyslu. Odpisuja mi ze wnosza o wskazanie swiadka/osoby ktora mieliby przesluchac.

Chyba faktycznie formularz nie byl okej ale nie ma innego ktory by pasowal do tej sytuacji. Ktos zwracal sie o takie dokumenty na terenie UE. Jezeli tak to w jaki sposob.

Dzieki

kazanna napisał w dniu 02.02.2012 o godzinie 12:04:13 :

a może w formularzu zaznaczono niewłaściwy kwadracik ? moim zdaniem można przy jego użyciu zwracać sie o dokumenty, Sąd niemiecki w tej formie nadesłał mi wywiad/opinie ich organu pomocy społecznej na potrzeby mojej sprawy. zaznaczałam rubrykę 12.3.1 formularza A

bebek4 napisał w dniu 02.02.2012 o godzinie 21:36:10 :

wypełnij zwykły wniosek do rejestru karnego, zaznacz że chodzi o karalność na terenie UK i wyślij do naszego rejestru karnego - dostaniesz odpowiedź, jeśli będzie niewystarczająca będziesz miał dane sądu do którego będziesz mógł się zwrócić bezpośrednio

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.