Niedziela 16 czerwca 2019 Wydanie nr 4129

Cywilna procedura

Opłata od skargi a zwolnienie od kosztów

sebus napisał w dniu 08.03.2012 o godzinie 13:55:39 :

Czy zwolnienie od kosztów sądowych w postępowaniu rozpoznawczym udzielone powodowi rozciąga się również na późniejsze egzekucyjne w sytuacji gdy powód - wierzyciel składa skargę na czynności komornika lub zażalenie na postanowienie wydane w wyniku rozpoznania skargi

Agni napisał w dniu 08.03.2012 o godzinie 14:30:35 :

Tak, art. 771 k.p.c.

sebus napisał w dniu 08.03.2012 o godzinie 14:41:33 :

Ale czy skarga nie jest "szczególnym" środkiem zaskarżenia, jak np. skarga kasacyjna, czy skarga o wznowienie i czy w związku z tym ( idąc po linii SN ) nie trzeba odrębnego rozstrzygnięcia co do zwolnienia

Agni napisał w dniu 08.03.2012 o godzinie 15:43:05 :

dlaczego szczególnym? to normalny środek zaskarżenia postanowienia komornika w toku postępowania egzekucyjnego. Wprawdzie my "zakładamy" nową sprawę, nadajemy jej numer, ale skarga i postępowanie sądowe wywołane skargą jest elementem postępowania egzekucyjnego. dlatego sąd także (nie tylko komornik) stosuje art. 771 k.p.c.

sebus napisał w dniu 08.03.2012 o godzinie 20:03:09 :

Dobra - karty na stół : jako PW dostałem zwrot akt z okręgu jako nieprzygotowanych. Powód - wierzyciel nie uiścił opłaty od od zażalenia ani też nie został zwolniony od kosztów. Sęk w tym, iż wierzyciel był zwolniony od kosztów w całości w rozpoznawczym, co było napisane w klauzuli tkwiącej w Km-ie... Dlatego zwątpiłem...

Joasia napisał w dniu 08.03.2012 o godzinie 20:31:14 :

Odeślij ze wskazaniem numeru karty, na której jest to zwolnienie.

sebus napisał w dniu 08.03.2012 o godzinie 22:24:05 :

I tak jutro zrobię

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.