Niedziela 28 listopada 2021 Wydanie nr 5025

HELP FOR STUDENT

wynagrodzenie kuratora

strzelec napisał w dniu 30.04.2012 o godzinie 22:31:54 :

Mam problem. Czy Sąd może przyznć kuratorowi osoby częściowo ubezwłasnowolnionej wynagrodzenie ze środków publicznych? Mam takiego aktywnego kuratora i problematyczną osobę częsciowo ubezwłasnowolnioną dlatego wydaje mi się, że nalezałoby przyznać kuratorowi wynagrodzenie ale środków publicznych (tak jak opiekunowi) bo ubezwłasnowolniony nie ma majątku.

kazanna napisał w dniu 01.05.2012 o godzinie 11:38:02 :

moim zdaniem może. Po raz kolejny ustawodawca "rzegapił " przy okazji nowelizacji przepisów o wynagrodzeniu dla opiekunów prawnych i kuratorów, ze jest jedna kategoria kuratorów ustanawiana nie na czyjś wniosek ( i potem ten ktoś ma płacić wynagrodzenie ) ale z urzędu- są to właśnie kuratorzy dla osób ubezwłasnowolnionych częściowo. Nie pozostaje nam nic innego jak stosować do tej kategorii odpowiednio przepisy o opiece.
a co potem z tego wynika , zerknij tu : http://sedziowie.kei.pl/phpBB2/search.php?mode=results
oczywiście nie zawsze, większość organów samorządowych jednak zna przepisy i nie kwestionuje postanowień w tym przedmiocie...

Mikasaty napisał w dniu 01.05.2012 o godzinie 12:19:13 :

nie mam przy sobie przepisów, ale pamiętam, że jest taki, który mówi, że do kurateli należy stosować odpowiednio przepisy o opiece. więc to może być jakaś odpowiedź i potwierdzenie zdania kazanny

strzelec napisał w dniu 01.05.2012 o godzinie 16:37:37 :

Dzieki Bardzo za pomoc.

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.