Wtorek 22 września 2020 Wydanie nr 4593

Dyskusja nad protestem sędziów

PILNE!pozew w ramach protestu -rozprawa w sądzie pracy 25.05

kmiel napisał w dniu 22.05.2012 o godzinie 18:08:17 :

Witam,
w piątek SR dla Warszawy Pragi wyznaczył rozprawę w związku z pozwami (3), które złożyłem w ramach protestu. Liczyłem na nakazy zapłaty, na rozprawę zostałem niestety wezwany, więc powstało sporo zamieszania. W odpowiedzi na pozew Prezes sugeruje zawieszenie postępowania do czasu rozstrzygnięcia TK. Mam prośbę - czy ktoś z Was dyspnuje prawomocnym już nakazem zapłaty. Jeśli tak, baaaardzo! proszę o przesłanie go faksem na numer (22) 5019888, ew. zrobienie skanu i przesłanie na mojego maila. Taki nakaz może będzie zachętą do merytorycznego rozstrzygnięcia przez Sąd sprawy. Jeżeli macie inne wskazówki lub sugestie, będę zobowiązany. Podaję namiary do siebie: 4joy@gazeta.pl
Pozdrawiam w słusznej sprawie wszystkich czytleników forum
kmiel

iga napisał w dniu 22.05.2012 o godzinie 18:42:21 :

nie wydaje mi się by były podstawy do zawieszenia - niech prezes poda przepis, który na to pozwala. Do TK została skierowana skarga (a nie pytanie prawne w innej sprawie cywilnej, której rozstrzygnięcie mogłoby rzutować na rozstrzygnięcie w Twojej sprawie) . Ponadto argumentacja w pozwach w istotny sposób poszerza argumentację zawartą w skardze I Prezesa SN - i masz prawo domagać się korzystnego rozstrzygnięcia sprawy także z tych powodów, których nie zgłosił I Prezes SN.
Dlatego to dobrze, że została wyznaczona rozprawa - nie gódź się na zawieszenie postępowania (np. na zgodny wniosek stron) tylko skorzystaj z okazji i złóż wniosek by sąd rozpoznający Twoją sprawę zwrócił się w trybie art. 3 ustawy o Trybunale Konstytucyjnym do Trybunału Konstytucyjnego z pytaniem prawnym w związku z wątpliwościami zgłoszonymi w uzasadnieniu pozwu.

Artykuł 3
Każdy sąd może przedstawić Trybunałowi pytanie prawne co do zgodności aktu normatywnego z Konstytucją, ratyfikowanymi umowami międzynarodowymi lub ustawą, jeżeli od odpowiedzi na pytanie prawne zależy rozstrzygnięcie sprawy toczącej się przed sądem.

M.A.E. napisał w dniu 22.05.2012 o godzinie 18:57:40 :

wyślę Ci postanowienie SA we Wrocławiu, które uchyliło postanowienie o zawieszenie z tego powodu w mojej sprawie o awans poziomy

przy okazji: we Wrocławiu nie wyznaczono jeszcze w mojej sprawie o wynagrodzenie terminu ale skierowano do zwykłego trybu, nakazu nie będzie

Pudlonka napisał w dniu 23.05.2012 o godzinie 21:37:55 :

my do pozwów mamy zamiar dołączyć nakaz zapłaty ku rozwadze i odwadze sądu orzekającego

bogumil napisał w dniu 31.05.2012 o godzinie 10:27:14 :

SĘDZIOWIE Z WARSZAWY I INNYCH MIAST EURO POWINNI ZAMIAST WYPOWIADAĆ SIĘ WIERNOPODDAŃCZO O GOTOWOŚCI DO DODATKOWEJ PRACY PODNIEŚĆ W SWOICH WYPOWIEDZIACH JAK PREMIER ZAREAGOWAŁ NA WYSŁANE DO NIEGO W SŁUSZNEJ SPRAWIE LISTY.

amelius napisał w dniu 31.05.2012 o godzinie 10:42:03 :

"bogumil" napisał:

SĘDZIOWIE Z WARSZAWY I INNYCH MIAST EURO POWINNI ZAMIAST WYPOWIADAĆ SIĘ WIERNOPODDAŃCZO O GOTOWOŚCI DO DODATKOWEJ PRACY PODNIEŚĆ W SWOICH WYPOWIEDZIACH JAK PREMIER ZAREAGOWAŁ NA WYSŁANE DO NIEGO W SŁUSZNEJ SPRAWIE LISTY.

Masz na myśli czerwone kartki wysyłane do pana premiera?

bogumil napisał w dniu 01.06.2012 o godzinie 08:10:35 :

Chodzi o to by nie przymilali się II władzy. Jeżeli już muszą coś powiedzieć to bez wazeliny z podkreśleniem swojego stosunku do poczynań rządzących.

amelius napisał w dniu 04.06.2012 o godzinie 22:46:26 :

"bogumil" napisał:

Chodzi o to by nie przymilali się II władzy. Jeżeli już muszą coś powiedzieć to bez wazeliny z podkreśleniem swojego stosunku do poczynań rządzących.


To jest zawsze żałosne.

Ja w ogóle bardzo żałuję, że nic nie wyszło z protestu na EURO tak jak choćby proponował to wanam. Ekipa rządząca bardzo by się tego bała. Ten ich strach byłby bezcenny, bo w żadnej innej sytuacji nie będą już skłonni do ustępstw. Była to jedyna i niepowtarzalna okazja. A po EURO wieszczę, że zaczną dokręcać nam śrubę. Pierwszym tego przejawem może być podpisanie rozporządzenia o likwidacji sądów.

BarbaraBarbara napisał w dniu 20.06.2012 o godzinie 17:46:39 :

Czy są jakieś aktualne informacje dotyczące pozwów? Są może gdzieś już sprawy zakończone prawomocnie? Chciałabym złożyć taki pozew, ale jakoś nie mogę sobie poradzić ze znalezieniem wzoru, a jak już znajdę to mi się coś nie otwiera...

[ Dodano: Sro Cze 20, 2012 6:10 pm ]
Znalazłam już te wszystkie pliki, sorry za zamieszanie. A czy już coś wiadomo odnośnie TK?

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.