Wtorek 30 listopada 2021 Wydanie nr 5027

Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

Aneksowanie kolejnych umów art.251k.p

komo21 napisał w dniu 12.02.2008 o godzinie 11:14:08 :

Mam pytanko dotyczące aneksowania kolejnych umów na czas okreslonych, które jednak nie dotyczą przedłużenia umów (tutaj sprawa jest proasta), lecz zmiany warunk,ow wynagrodzenia, wymiaru etatu. Stan faktyczny przedstawia sie następująco: X zawarł umowę na czas okreslony w dniu 31.10.2005 do dnia 30.11.2006r. (Szkoła Językowa). Następnie w dniu 1.10.2006r. nastapił aneks do umowy dotyczący wynagrodzenia, wymiar etatu oraz przedłużeniem do 31.12.2007r. Kolejny aneks 1.02.2007 dotyczący wynagrodzenia i potwierdzajacy czas trwania umowy - 30.11.2007r. Trzeci aneks 7.03.2007r. - sprawa wynagrodzeia i zawarcie umowy do 30.11.2007r. Dopiero w dniu 30 listopada 2007 roku następuje przedlużenie umowy do 30.11.2012r. Jak takim razie traktować te aneksy? Czy fakt, że pracodawca w 1 z aneksów przedłuzył umowe do 31.12.2007, le nastepnie w kolejnym potwierdził czas zawarcia umowy na 30.11.2007r. nalezy traktowac jako trzecia umowe i tym samym z mocy prawa na czas nie określony, czy jednak jesli pracodawca zawarł kolejna umowe 30.11.2007 roku do 30.11.2012r. nalezy traktowac jako dopiero druga umowę na czas okreslony. Pracodawca tłumaczy, że była to specyficzna praca- szkoła jezykowa i w związku z tym była zawarta na czas wykonania określonej pracy.

chaoos napisał w dniu 12.02.2008 o godzinie 21:27:44 :

jak na mój gust jest tutaj trzecia umowa na czas określony, a więc będzie miał zastosowanie art.25/1/ kp

pierwsza: ta zawarta w dniu 31.10.2005 do dnia 30.11.2006r.
druga: ta zawarty w dniu 01.10.2006r. aneks, który w istocie stanowił nową umowę, gdyż ustalał, poza wynagrodzeniem i wymiarem etatu, nowy okres zatrudnienia po dniu 30.11.2006r. Kolejne aneksy (faktyczne aneksy warunków pracy) z dnia 1.02.2007 dot. wynagrodzenia i potwierdzenia czasu trwania umowy do 30.11.2007r. oraz z dnia 7.03.2007r. dot. wynagrodzenie i zawarcie umowy do 30.11.2007r.
trzecia: umowa z dnia 30.11.2007r., która określała kolejny okres zatrudnienia po dniu 31.12.2007r. do dnia 30.11.2012r.

tak generalnie aneks do umowy, który przedłuża czas trwania umowy termiowej jest w istocie kolejną umową o pracę obowiązującą w tym zakresie od dnia następnego po ustaniu poprzedniej umowy terminowej.

odnosnie twierdzeń pracodawcy, to nie jest mi znana specyfika pracy, która wyłączałaby stosowania art.25/1/kp

grabka napisał w dniu 12.02.2008 o godzinie 22:48:45 :

Jest trochę niespójności w datach w obu postach, co jak sądzę jest wynikiem pomyłki. Pomijając te niespójności, uważam, że chaos ma rację.

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.