Wtorek 24 maja 2022 Wydanie nr 5202

Cywilna procedura

Kasacja a podjęcie postępowania

molier napisał w dniu 30.05.2012 o godzinie 10:29:49 :

Sprawa wygląda nastęująco:

Sąd rejonowy w trybie nieprocesowym wydał postanowienie w przedmiocie wniosku o stwierdzenie zasiedzenia. Sąd okręgowy oddalił apelację od tego postanowienia.

Moja sprawa, o wydanie nieruchomości, była zawieszona do czasu rozstrzygnięcia powyższej sprawy o stwierdzenie zasiedzenia.
Obecnie jedna ze stron wnosi o nie podejmowanie postępowania, podnosząc że w sprawie wniesiona została skarga kasacyjna.
Druga strona mojego postępowania wnosi o jego podjęcie, wskazując na możliwość kontynuacji postępowania pomimo złożenia skargi kasacyjnej w sprawie o zasiedzenie (nie uzasadnia swojego stanowiska w tym zakresie).

Moje pytanie jest takie, czy od postanowienia sądu okręgowego który oddalił apelację sądu rejonowego w przedmiocie zasiedzenia, będzie przysługiwała skarga kasacyjna do SN?

Johnson napisał w dniu 30.05.2012 o godzinie 10:45:11 :

"molier" napisał:


Moje pytanie jest takie, czy od postanowienia sądu okręgowego który oddalił apelację sądu rejonowego w przedmiocie zasiedzenia, będzie przysługiwała skarga kasacyjna do SN?


Art. 519 [1] kpc

molier napisał w dniu 30.05.2012 o godzinie 10:47:04 :

Dzięki Johnson.

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.