Środa 08 grudnia 2021 Wydanie nr 5035

Prawo rodzinne

doprowadzenie nielata do MOS

Mikasaty napisał w dniu 18.06.2012 o godzinie 17:43:52 :

jak już wszyscy wiedzą MOSów nie ma, ale nieletni tam są. jak uciekną, to trzeba ich doprowadzić. ale czy policja może takiego uciekiniera umieścić w policyjnej izbie dziecka na podstawie art. 40 par. 7 upn? a jeżeli nie, to jak doprowadzić go do placówki?

M.A.E. napisał w dniu 18.06.2012 o godzinie 19:27:57 :

na podstawie 40 par 7 policja nie może - dotyczy tylko nieletnich , którzy powinni być w schronisku lub zakładzie poprawczym

w takim przypadku zlecam policji doprowadzenie nieletniego do placówki zgodnie ze skierowaniem - wydaję nakaz doprowadzenia,
jeżeli jest taka potrzeba zlecam wcześniej także ustalenie jego miejsca pobytu

kazanna napisał w dniu 18.06.2012 o godzinie 20:00:35 :

po nowemu od 1.01.2012r także dotyczy ten przepis uciekinierów z MOW , ale jak zwykle nikt nie pomyślał o jakimś przejściowym rozwiązaniu dotyczącym wychowanków MOS. Dałabym nakaz doprowadzenia dla policji i liczyłabym na to, że sobie poradzą a jak notoryczny uciekinier, to zamieniałbym na MOW...alboco...

kry_mi napisał w dniu 18.06.2012 o godzinie 22:31:34 :

"kazanna" napisał:

po nowemu od 1.01.2012r także dotyczy ten przepis uciekinierów z MOW , ale jak zwykle nikt nie pomyślał o jakimś przejściowym rozwiązaniu dotyczącym wychowanków MOS. Dałabym nakaz doprowadzenia dla policji i liczyłabym na to, że sobie poradzą a jak notoryczny uciekinier, to zamieniałbym na MOW...alboco...


A czy nie można przez analogię? skoro nadal sa prawomocne orzeczenia o umieszczeniu w MOS i te MOS-y istniejąnadal? To jaka chora sytuacja

koriolan napisał w dniu 24.07.2012 o godzinie 11:54:40 :

Ja uznaje że jeśli sie wykonuje nadal orzeczenia o MOS to doprowadzenia robię po staremu (gdy jeszcze można było tam umieszczać) oczywiście uchylili rozporządzenie o MOS a nikt nie pomyślał o przejściowych przepisach ale przecież środek nadal jest wykonywany. Jest to też pewna analogia do umieszczania w MOW

Katie napisał w dniu 17.09.2012 o godzinie 20:04:32 :

Zgodnie z art. 243 ustawy o wspieraniu rodziny do osób, wobec których przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy orzeczono o umieszczeniu w rodzinie zastępczej lub młodzieżowym ośrodku socjoterapii na podstawie ustawy z dnia 26 października 1982 r. o postępowaniu w sprawach nieletnich stosuje się przepisy dotychczasowe, w związku z czym ja stosuje przepisy dotychczasowe i umieszczam.

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.