Niedziela 25 października 2020 Wydanie nr 4626

Karne procedura

brak daty w postanowieniu o tymczasowym aresztowaniu

andylevy napisał w dniu 20.06.2012 o godzinie 10:15:56 :

Sąd Okręgowy zwrócił wniosek o wydanie ENA, wskazując, że należy uzupełnić postanowienie o tymczasowym aresztowaniu wydane w 2000r., które nie wskazywało okresu tymczasowego aresztowania. Nikt nie zaskarżył wtedy postanowienia i jest prawomocne.
Mam teraz problem, w jaki sposób "uzupełnić" owo postanowienie. Art. 105 k.p.k. nie bardzo pasuje, bo to nie jest chyba żadna oczywista omyłka. Ktoś proponował wykładnię orzeczenia, ale co tłumaczyć, skoro brak daty wymaganej w art. 251 k.p.k.
Miał może ktoś podobny "strup"?

Dred napisał w dniu 20.06.2012 o godzinie 10:17:57 :

105 pasuje

romanoza napisał w dniu 20.06.2012 o godzinie 10:24:15 :

Nie bardzo rozumiem: znaczy się w 2000 r. zastosowano tymczasowe aresztowanie wobec nieobecnego Jeżeli tak, to trudno wskazać datę, do kiedy stosuje się areszt. Zapewne chodzi Ci o coś innego, jakbyś mógł rozjaśnić nieco.

Sorry, doczytałem, nie chodzi o datę tylko okres ta, faktycznie nieco dziwnie takie postanowienie. Najlepiej zrób to, co chce SO. Co prawda nie jest to odwoławczy, ale zawsze okręgowy Wydaje mi się, że 105 kpk tutaj nie będzie, bo nie ma co prostować. Chyba jednak uzupełnić jako podstawę powołując art. 251 kpk. Może ktoś już coś takiego miał...

Jarosiński napisał w dniu 20.06.2012 o godzinie 11:55:54 :

253§1kpk zmienić
albo
uchylić i zastosować ponownie

przy okazji art.107kpk odnośnie dyskusji kto nadaje klauzulę w wykonawczym po przekazaniu wyroku do wykonania innemu sądowi; było nie było

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.