Witam,
Podobny temat już był, ale ten się trochę różni. Złożono skargę na czynność komornika. Po wpłynięciu do Sądu komornik zawiesił postępowanie egzekucyjne z uwagi na ogłoszoną upadłość. Niedługo potem zgłosił się syndyk, który napisał, że popiera skargę.
Wydaje mi się, że skoro mam syndyka jako stronę, to mogę kontynuować (taka jest zasada w postępowaniu sądowym), no ale z drugiej strony rozpoznanie skargi jest częścią postępowania egzekucyjnego, a to nie może się toczyć i zostało zawieszone.
ogłoszono upadłość dłużnika czy wierzyciela?
[ Dodano: Sro Lip 18, 2012 1:00 pm ]
jeśli upadłość dłużnika to:
a) gdy upadłość likwidacyjna to 146 prawa upadłościowego i naprawczego, ale pamiętać też trzeba że
b) gdy upadłość układowa to 140 tej ustawy
jeśli upadłość likwidacyjna wierzyciela to w jego miejsce zwyczajnie wchodzi syndyk. Wtedy zwykły kpc
Ogłoszono upadłość dłużnika i komornik stwierdził postanowieniem zawieszenie postępowania egzekucyjnego.
Ja mam skargę na czynność, która miała miejsce przed ogłoszeniem upadłości (skarga złożóna też przed) i w sumie trzeba by ją rozstrzygnąć, bo nie wiadomo, czy doszło do zbycia ruchomości.
No to 146 jw. Jest to przepis szczególny i musisz do niego się stosować. Fajnie bo po prostu umorzysz post. w przedmiocie skargi, kiedy uprawomocni się postanowienie o ogłoszeniu upadłości.
Problem własności rzeczy ruchomych będących przedmiotem czynności egzekucyjnej to nie Twój problem, tylko syndyka i spisu inwentarza sporządzanego w post. upadłościowym. Uprawniony może żądać wyłączenia z masy upadłości. Wtedy to sprawa sędziego komisarza.
Dzięki za podpowiedź. W sumie jest to wyjście całkiem racjonalne.