Niedziela 22 maja 2022 Wydanie nr 5200

Cywilna procedura

pozew o nakazanie udostępnienia lokalu

makus_ napisał w dniu 11.08.2012 o godzinie 23:22:17 :

Ostatnio trafiła do mnie seria pozwów spółdzielni o nakazanie udostępnienia lokalu celem sprawdzenia przewodów kominowych, instalacji gazowej, wymiany wodomierza, itp. Mieliście może coś takiego?
Czy żądanie pozwu powinno być w jakiś sposób dookreślone, w szczególności co do czasu na jaki lokal ma być udostępniony i czy, w razie uwzględnienia powództwa, wyrok powinien to precyzować, czy też za wystarczające uznalibyście wskazanie np. "nakazuje pozwanemu, aby udostępnił lokal (...) powodowi na czas niezbędny do wymiany wodomierza"?

Johnson napisał w dniu 05.09.2012 o godzinie 13:59:54 :

Wyrok powinien nadawać się do egzekucji, a pozew winien wskazywać co zdaniem powoda winno być w wyroku.

Hakoss napisał w dniu 05.09.2012 o godzinie 21:46:12 :

Ja jestem za drugą opcją,
nie pisałbym, że " nakazuje udostępnić pracownikom spółdzielni w liczbie od 1 do trzech osób, po uprzednim zaopatrzeniu się w ochraniacze na obuwie w formie plastykowych woreczków w kolorze niebrudzącym, oraz przyodzianych w schludne i niezabrudzone oraz niecuchnące stroje na wejście do pomieszczenia łazienki przez przedpokój, przedsionek zgodnie ze szlakiem koloru czerwonego na szkicu sporządzonym przez biegłego X, na kartach 105 - 107 stanowiącym integralną część orzeczenia, po uprzednim wylegitymowaniu oraz przedstawieniu pisemnego zlecenia przez Zarząd Spółdzielni, oraz umożliwienia wymienionym osobom dokonania sprawdzenia wodomierza metodą organoleptyczną, w terminie 15 minut liczonych od otworzenia drzwi wejściowych do mieszkania w sposób umożliwiający komunikację do przekroczenia progu drzwi zewnętrznych powłoką osoby ostatniego wychodzącego pracownika upoważnionej spółdzielni."

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.