Sprawa wygląda tak:
strona pozwana, twierdząc że nie wiedziała o toczącym się postępowaniu, zgłosiła wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu od wyroku zaocznego oraz złozyła sam sprzeciw od tego wyroku. Ponadto w tym samym piśmie wnosiła też o doręczenie jej całej korespondencji (tj. pozwu i wszelkich pism powoda oraz odpisów orzeczeń i zarządzeń wydanych przez sąd w sprawie, w tym odpisu wyroku zaocznego wydanego w sprawie).
W odpowiedzi na powyższe pismo sąd wydał postanowienie o oddaleniu wniosku o przywrócenie terminu i odrzuceniu sprzeciwu od wyroku zaocznego.
Zagadnienie do rozważenie pojawia się dopiero w tym miejscu.
Otóż strona pozwana po otrzymaniu odpisu tego postanowienia, wnosi o jego uzupełnienie w trybie art. 351 § 1 k.p.c. w zw. z art. 361 k.p.c., poprzez rozstrzygnięcie w treści postanowienia o żądaniu doręczenia całej korespondencji w sprawie.
Pytanie co z tym fantem zrobić? Jestem ciekaw Waszego zdania.
odmówić uzupełnienia
wezwać o opłatę za odpisy i wydać odpisy jeśli opłaci a jak nie to zwrot wniosku
1. oddalić wniosek o uzupełnienie
2. skasować 1 zł za stronę i kserować
Nie to, że idę na łatwiznę, ale może jakieś krótkie uzasadnienie do odmowy, może ktoś ma krótki wzór postanowienia? ;]
"molier" napisał:
Nie to, że idę na łatwiznę, ale może jakieś krótkie uzasadnienie do odmowy, może ktoś ma krótki wzór postanowienia? ;]
Ale muszę uzasadnić oddalenie wniosku o uzupełnienie postanowienia ; ) i chyba takie krótkie stwierdzenie to za mało ; ) Chociaż z drugiej strony, Jonson pięknie to sformułowałeś.
"molier" napisał:
Ale muszę uzasadnić oddalenie wniosku o uzupełnienie postanowienia ; )
no wystarczy przytoczyć (zacytować) przepis, kiedy postanowienie podlega uzupełnieniu i odrazu widać, że nie ma przesłanek do uzupełnienia (nadto do podkreślenia może być to co Johnson, jak i to, że tu nastąpiło rozstrzygnięcie o sprawie w całości, a gdyby nawet o doręczeniu miało byc wydane postanowienie, to jest to już jednak odrebne rozstrzygnięcie, nawet jeśli strona uważa, że się to jej łączy, bo doręczenie otwiera jej drogę w sprawie