Piątek, 24 maja 2024
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5933
Piątek, 24 maja 2024

Forum sędziów

usp - delegacje sędziów

Włóczykij
31.08.2012 18:46:34

"karuzelka" napisał:

http://www.kancelaria.lex...zatory-w-sadach

Sposób na zatory w sądach


jak uważacie - czy to faktycznie sensowne ?

6 miesięcy wydaje się jednak krótkawym czasem w tej naszej robocie - ledwo się człowiek rozezna w nowym miejscu, to już kończy, przy tym, jaka tu motywacja ... , groźba szczególnie w karnych rozgrzebania spraw (ale w cywilnych z biegłymi nie jedta tak znowu lepiej)
no i pytanie, jak często istnieje potrzeba takich delegacji, że tak szumnie mówi się o tej zmianie, dla sytuacji szczególnych już była podstawa, a jak takie ad hoc delegacje mają być remedium na stałe rozładowywanie problemów
no ale skoro poszukiwane są tak eozwiązania, no to należy się nad nimi pozastanawiać

interesuje mnie jednak, czy znane sytuacje wskazują, że taki problemy, które można uzdrowić w ten sposób są realne (czy faktycznie to aż tak częste sytuacje, że w ogóle potrzebna jest taka droga i to tylko w forumule 6 miesięcy, no i nie jest to mój argument za dłuższym okresem delegacji, bo to by jednak trąciło zmianą miejsca służbowego)
może wiadomo, jakie są doświadczenia sędziów z dawnych czasów, gdy można było nimi latwiej manewrować w ten sposób (szczególnie tymi co sobie zasłużyli ...)

kreaounds
19.07.2009 o 12:45

Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻

Sprawa rzecz jasna cywilna.

Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.

Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…

Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?

Darkside
19.07.2009 o 13:23

sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌

kreaounds
19.07.2009 o 13:44

Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.

Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.

Pozdrawiam.

Darkside
19.07.2009 o 15:27

co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.