Piątek 05 czerwca 2020 Wydanie nr 4484

Projekty

Projekt Rozporządzenia MS ws. kuratorów sądowych itd.

Aurelio napisał w dniu 06.10.2012 o godzinie 22:06:01 :

Chciałbym, jako sądowy kurator zawodowy, "bardzo podziękować" Krajowej Radzie Sądownictwa za pozytywne zaopiniowanie Projektu rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości w sprawie szczegółowego sposobu wykonywania obowiązków i uprawnień przez kuratorów sądowych oraz przez stowarzyszenia, organizacje, instytucje i osoby, którym powierzono sprawowanie dozoru, a także sposobu i trybu wykonywania dozoru stosowanego w związku z orzeczonymi karami, środkami karnymi, zabezpieczającymi i profilaktycznymi oraz trybu wyznaczania przedstawicieli przez stowarzyszenia, organizacje i instytucje - w ramach delegacji z art. 176 k.k.w.

Z projektem można zapoznać się tutaj, a z Opinią KRS - tuaj.

KRS zapewne dogłębnie zapoznała się z projektem, a następnie wydała treściwą opinię.
Dziękuję Ci zatem Krajowa Radą Sądownictwa...

Yossarian napisał w dniu 08.10.2012 o godzinie 10:56:19 :

Aurelio podziękuj jeszcze czyniącym "dobro" sędziom z ms, którzy to napisali.

Aurelio napisał w dniu 08.10.2012 o godzinie 20:48:26 :

Masz na myśli tych sędziów pałacowych... hm... Masz rację, im również należą się podziękowania, przede wszystkim dlatego, że przecież napisali ten projekt w odpowiedzi na zgłaszane od wielu lat postulaty środowiska kuratorskiego, jak to zawsze tłumaczą

ludzka napisał w dniu 08.10.2012 o godzinie 20:57:31 :

Aurelio, a czy możesz w skrócie przedstawić, dlaczego uważasz projekt za zły? Nie, żebym uważała, że jest dobry, bo nie czytałam (uzasadnienie piszę, i piszę...)

Aurelio napisał w dniu 08.10.2012 o godzinie 22:05:16 :

Ludzka w skrócie, to przede wszystkim projekt tego rozporządzenie, wybiega dalego poza delegację ustawową, bo reguluje kwestie wręcz organizacyjne służby kuratorskiej, wchodząc w kompetencje zarezerwowane dla ustawy o kuratorach sądowych, stojąc w wielu miejscach w kolizji z nią. Oczywiście rozumiem, że MS zaczyna od rozporządzenia, a potem dopasuje do niego ustawę, bo już trwają pracę nad tym. W wielu miejscach stoi także w kolizji z przepisami KKW. Narzuca sztywne, kategoryczne rozwiązania. Kurator nic nie będzie robił, tylko zapisywał, zapisywał, zapisywał tony papieru, produkował tzw. dokumentację dozorową i zarzucał nią... sędziego wykonawczego. Ponadto to nie jest projekt aktu wykonawczego, jakim jest rozporządzenie, lecz projekt metodyki pracy kuratora. Ludzka nie wiem czy jesteś sędzią wykonawczym, ale zachęcam się do zapoznania się z nim (link masz w moim poście otwierającym ten temat), a sama dostrzeżesz absurdy tego projektu. Tak to jest, jak próbuje się zaszczepiać żywcem surowe pomysły, rozwiązania z Zachodniej Europy, Skandynawi, czy USA, bez całego zaplecza.
POnadto, nie to, że uciekam od odpowiedzi, na Twoje pytanie, ale również właśnie piszę... i piszę wywiady Nadto nie chcę wdawać się w szczegóły tutaj, bo te są spisane (równiez z moim udziałem) i wiszą w postaci opinii/uwag na stronach RCL (http://legislacja.rcl.gov.pl/lista/517/projekt/52538/katalog/52543). Zachęcam również do zapoznania się z opinią Krajowej Rady Kuratorów, jeśli tylko masz na to ochotę (33 strony): http://legislacja.rcl.gov.pl/dokument/61162

Pozdrawiam

Yossarian napisał w dniu 09.10.2012 o godzinie 07:51:18 :

Aurelio państwo "sędziowie" z emesu traktują ustawowe wytyczne jako luźną sugestię co do kierunku regulacji i nie dadzą sobie wmówić, że czarne jest czarne, a białe białe. Kuratorzy mogą pisać oczywiste oczywistości, a oni skwitują to jednym żałosnym zdaniem - stanowisko to nie jest zasadne. Nie da się z nimi rozmawiać merytorycznie. Oni potrzebuja rozkazu z góry. Spróbujcie przekonac do swoich racji Gowina.

Aurelio napisał w dniu 09.10.2012 o godzinie 23:04:26 :

"Yossarian" napisał:

Spróbujcie przekonac do swoich racji Gowina.

"Yossarian" napisał:

Nie da się z nimi rozmawiać merytorycznie.

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.