Czwartek 20 stycznia 2022 Wydanie nr 5078

Karne procedura

koszty obrony z urządu

mo65 napisał w dniu 07.10.2012 o godzinie 20:09:37 :

Witam .Co myślicie o takiej sytuacji.Z uwagi na koniecznośc badania psychiatrycznego w postępowaniu przygotowawczym, sąd wyznaczył obrońcę z urzędu. Podejrzany okazał się zdrowy i na wniosek Prokuratury cofnięto tegoż obrońcę jeszcze w trakcie trwania postępowania przygotowawczego.Obrona z urzędu trwała dwa tygodnie, obrońca nie zdążył nic zrobić w sprawie . W dniu kiedy do sądu wpływa a/o obrońca składa rachunek i żąda aby wypłacono mu wynagrodzenie za obronę z urzędu bo musiał przygotować się do obrony. Co wg Was zrobić z tym adwokatem?

Graffi napisał w dniu 07.10.2012 o godzinie 20:21:18 :

po pierwsze - rachunek do Prokuratury powinien trafić, nie do sądu. Po drugie - wynagrodzenie należy się za faktyczną obronę a nie formalną, jest na ten temat orzeczenie SN okolo 2008 roku zapadle, teraz nie mam lexa to namiarów dokładnych nie podam

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.