Piątek, 24 maja 2024
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5933
Piątek, 24 maja 2024

Forum sędziów

USP - wynagrodzenia sędziów

JedzieJadzia
20.03.2008 22:04:22

W związku z problemem wynagrodzeń sędziów - argumentacją, iż podwyżki dla nas spowodują falę protestów prokuratorów, innych grup "rzyklejonych" do naszych uposażeń oraz całej budżetówki, proponuję aby realizując trójpodział władz z Konstytucji RP (art. 10.1. Ustrój Rzeczypospolitej Polskiej opiera się na podziale i równowadze władzy ustawodawczej, władzy wykonawczej i władzy sądowniczej), "odkleić" od naszych uposażeń grupy nie sprawujące władzy i np. "rzyklejenie" wynagrodzeń sędziów do wynagrodzeń parlamentarzystów albo, co moim zdaniem byłoby pełną realizacją zasady trójpodziału, wprowadzenie zapisu o równym wynagrodzeniu zasadniczym przedstawicieli każdej władzy (Prezydenta, ministrów, posłów, senatorów, sędziów). Żebyśmy nie czuli się "zbyt równo", nie musimy mieć żadnych dodatkowych diet, ryczałtów na prowadzenie gabinetu, zwrotów kosztów paliwa (również w przypadku braku prawa jazdy) itp. Chcemy jedynie równego wynagrodzenia zasadniczego.

koko
30.03.2008 17:40:53

i bardzo dobrze !!!

kreaounds
19.07.2009 o 12:45

Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻

Sprawa rzecz jasna cywilna.

Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.

Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…

Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?

Darkside
19.07.2009 o 13:23

sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌

kreaounds
19.07.2009 o 13:44

Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.

Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.

Pozdrawiam.

Darkside
19.07.2009 o 15:27

co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.