Środa 01 lutego 2023 Wydanie nr 5455

Projekty

USP - wynagrodzenia sędziów

JedzieJadzia napisał w dniu 20.03.2008 o godzinie 22:04:22 :

W związku z problemem wynagrodzeń sędziów - argumentacją, iż podwyżki dla nas spowodują falę protestów prokuratorów, innych grup "rzyklejonych" do naszych uposażeń oraz całej budżetówki, proponuję aby realizując trójpodział władz z Konstytucji RP (art. 10.1. Ustrój Rzeczypospolitej Polskiej opiera się na podziale i równowadze władzy ustawodawczej, władzy wykonawczej i władzy sądowniczej), "odkleić" od naszych uposażeń grupy nie sprawujące władzy i np. "rzyklejenie" wynagrodzeń sędziów do wynagrodzeń parlamentarzystów albo, co moim zdaniem byłoby pełną realizacją zasady trójpodziału, wprowadzenie zapisu o równym wynagrodzeniu zasadniczym przedstawicieli każdej władzy (Prezydenta, ministrów, posłów, senatorów, sędziów). Żebyśmy nie czuli się "zbyt równo", nie musimy mieć żadnych dodatkowych diet, ryczałtów na prowadzenie gabinetu, zwrotów kosztów paliwa (również w przypadku braku prawa jazdy) itp. Chcemy jedynie równego wynagrodzenia zasadniczego.

koko napisał w dniu 30.03.2008 o godzinie 17:40:53 :

i bardzo dobrze !!!

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.