Piątek 24 września 2021 Wydanie nr 4960

Cywilna procedura

Postanowienie o kosztach

komo21 napisał w dniu 09.04.2008 o godzinie 18:48:09 :

Przytrafiła mi się dość niespotykana rzecz. Komornik przedkładając do sądu projekt planu podziału wraz z postanowieniem o kosztach (jest prawomocne) nie uwzględnił wogóle w kosztach egzekucyjnych swojej opłaty. Nie było żadnych wpłat dłużnika. W tym przypadku zastanawiam się, czy jednak skorzystać z art.759 par.2 k.p.c. i zmienić z urzędu prawomocne postanowienie o kosztach i naliczyć prawidłowa opłatę egzekucyjną. Czy mieliście podobne przypadki?

Johnson napisał w dniu 09.04.2008 o godzinie 18:54:28 :

Nie, ale proponuje nie uszczęśliwiać komornika na siłę. Nie chce pieniędzy to jego sprawa.

Dorota Korman-W napisał w dniu 09.04.2008 o godzinie 21:41:50 :

ja bym sięgnęła za telefon i potem podjęła decyzję

Johnson napisał w dniu 09.04.2008 o godzinie 22:03:45 :

"Dorota Korman-W" napisał:


ja bym sięgnęła za telefon i potem podjęła decyzję


O tym czy zadzwonić czy nie ?

ubilexibi napisał w dniu 09.04.2008 o godzinie 23:01:58 :

Ja też bym zadzwonił. Może ma to jakiś głęboko ukryty sens.

Poza tym zmienianie prawomocnych postanowień w trybie art. 759 k.p.c. jest niedopuszczalne. Wiem, wiem SN uważa inaczej. Ale to była jedna - bardzo, bardzo specyficzna sprawa. Nie sądzę, aby ta linia orzecznicza była kontynuowana.

Petrus napisał w dniu 09.04.2008 o godzinie 23:27:15 :

Zlitował się nad wierzycielami jego sprawa.

P napisał w dniu 10.04.2008 o godzinie 10:46:05 :

Prawdopodobnie pomyłka komornika - a może i nie. W każdym razie postanowienie jest prawomocne i wiąże Sąd.

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.