Czwartek, 08 czerwca 2023
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5582
Czwartek, 08 czerwca 2023

Forum sędziów

dot. nakazów

seszele
16.04.2008 00:49:06

zastanawiałem się czy zawracać Wam głowę ale w sumie mam mały problem, a rozwiązania dobrego nie znajduje.
w skrócie:

Dzień po wydaniu nakazu zapłaty wpływa pismo procesowe pełnomocnika modyfikujące roszczenie w te sposób, ze zamiast roszczenia pierwotnego obejmujacego kwote główną teraz pełn. żąda tej kwoty wraz z odsetkami czyli faktycznie roszczenie x2. Pismo jest datowane na poczcie na dzień przed wydaniem nakazu. Opłata uzupełniona. Następnie pozwani okazują się nieznani. Pełnomocnik powoda zobowiązany w świetle powyższego do sprecyzowania żądania oraz podania nowych adresów wnosi po raz drugi o to samo podwójne żądanie i wskazuje nowe adresy. W chwili obecnej czekam na sprzeciw który kasowałby nakaz i pozwolił całość przekazać do rozpoznania. Póki go nie ma mam w aktach pół roszczenia pozostawione bez rozpoznania i chyba brak możliwości zrobienia z tym czegoś. Pismo do pełnomocnika zobowiązujące do "sprecyzowania" żądania w świetle wydanego nakazu wróciło z powtórzonym żądaniem kwoty głównej z odsetkami (bez komentarza).

Jestem w kropce; żal mi trochę ludzi bo żądanie jest takie, że nowy pozew o same odsetki to i tak kolejne 2400 dla pełnomocnika.

pozdrawiam

Seszele

AQUA
16.04.2008 08:36:55

Nie ma wyjścia, roszczenie o odsetki trzeba wyłączyć do odrębnego rozpoznania, a data nadania pisma rozszerzającego nie może mieć znaczenia, skoro wpłynęło po wydaniu nakazu.

magdam
16.04.2008 08:55:04

Popieram przedmówczynię - wyłączenie do odrebnego rozpoznania po tym, jak uprawomocni się nakaz.

grubson
16.04.2008 11:17:07

No chyba żeby którakolwiek ze stron wystąpiła o uzupełnienie orzeczenia. Ale bez takiego wniosku to tylko wyłączenie żądania do odrębnego rozpoznania

kreaounds
19.07.2009 o 12:45

Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻

Sprawa rzecz jasna cywilna.

Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.

Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…

Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?

Darkside
19.07.2009 o 13:23

sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌

kreaounds
19.07.2009 o 13:44

Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.

Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.

Pozdrawiam.

Darkside
19.07.2009 o 15:27

co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.