Niedziela 22 maja 2022 Wydanie nr 5200

Cywilna procedura

dot. nakazów

seszele napisał w dniu 16.04.2008 o godzinie 00:49:06 :

zastanawiałem się czy zawracać Wam głowę ale w sumie mam mały problem, a rozwiązania dobrego nie znajduje.
w skrócie:

Dzień po wydaniu nakazu zapłaty wpływa pismo procesowe pełnomocnika modyfikujące roszczenie w te sposób, ze zamiast roszczenia pierwotnego obejmujacego kwote główną teraz pełn. żąda tej kwoty wraz z odsetkami czyli faktycznie roszczenie x2. Pismo jest datowane na poczcie na dzień przed wydaniem nakazu. Opłata uzupełniona. Następnie pozwani okazują się nieznani. Pełnomocnik powoda zobowiązany w świetle powyższego do sprecyzowania żądania oraz podania nowych adresów wnosi po raz drugi o to samo podwójne żądanie i wskazuje nowe adresy. W chwili obecnej czekam na sprzeciw który kasowałby nakaz i pozwolił całość przekazać do rozpoznania. Póki go nie ma mam w aktach pół roszczenia pozostawione bez rozpoznania i chyba brak możliwości zrobienia z tym czegoś. Pismo do pełnomocnika zobowiązujące do "sprecyzowania" żądania w świetle wydanego nakazu wróciło z powtórzonym żądaniem kwoty głównej z odsetkami (bez komentarza).

Jestem w kropce; żal mi trochę ludzi bo żądanie jest takie, że nowy pozew o same odsetki to i tak kolejne 2400 dla pełnomocnika.

pozdrawiam

Seszele

AQUA napisał w dniu 16.04.2008 o godzinie 08:36:55 :

Nie ma wyjścia, roszczenie o odsetki trzeba wyłączyć do odrębnego rozpoznania, a data nadania pisma rozszerzającego nie może mieć znaczenia, skoro wpłynęło po wydaniu nakazu.

magdam napisał w dniu 16.04.2008 o godzinie 08:55:04 :

Popieram przedmówczynię - wyłączenie do odrebnego rozpoznania po tym, jak uprawomocni się nakaz.

grubson napisał w dniu 16.04.2008 o godzinie 11:17:07 :

No chyba żeby którakolwiek ze stron wystąpiła o uzupełnienie orzeczenia. Ale bez takiego wniosku to tylko wyłączenie żądania do odrębnego rozpoznania

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.