Wtorek, 14 maja 2024
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5923
Wtorek, 14 maja 2024

Forum sędziów

ustalenie istnienia stosunku pracy - praca tymczasowa

underinfluence
19.04.2008 23:44:02

W związku z tym, że mam już dostęp do tego działu mam problem teoretyczny.

Tak myslę, bo nie wiem czy często zdarzają się roszczenia pracowników tymczasowych lub osób zatrudnianych na podstawie umów cywilnoprawnych przez agencje pracy tyczasowej o ustalenie istnienia stosunku pracy w sądach?

W razie wystąpienia z roszczeniem o ustalenie istnienia stosunku pracy pracownik tymczasowy lub osoba zatrudniona tymczasowo moze wskazać jako podmiot z którym ma zostac ustalony stosunek pracy pracodawcę użytkownika czyli podmiot, który w zatrudnieniu tymczasowym pracodawcą w świetle prawa nie jest.

W związku z tym pytanie czy mozliwe jest ustalenie istnienia stosunku pracy tymczasowe w odniesieniu do pracodawcy użytkownika?

kreaounds
19.07.2009 o 12:45

Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻

Sprawa rzecz jasna cywilna.

Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.

Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…

Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?

Darkside
19.07.2009 o 13:23

sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌

kreaounds
19.07.2009 o 13:44

Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.

Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.

Pozdrawiam.

Darkside
19.07.2009 o 15:27

co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.