Poniedziałek 06 grudnia 2021 Wydanie nr 5033

Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

skład sądu

benykuba napisał w dniu 07.05.2008 o godzinie 09:24:34 :

nauczycielka po ostatecznym sprecyzowaniu żądania wnosi o ustalenie, że podstawa jej zatrudnienia od wrzesnia ub roku jest mianowanie, roszczenie to sprecyzowała po pouczeniu sądu ale dopiero na ostatniej rozprawie, wcześniej sformułowała roszczenie, które ewidentnie wymagalo rozpoznania w skłądzie 3. w jakim składzie rozpoznaliyście nowe roszczenie? mam publikację więc wchodzi w grę kwestia otwarcia rozprawy na nowo.
moim zdaniem składu 3 nie bardzo d asię podciągnąc pod ustalenie podstawy zatrudnienia czy tez treści stosunku pracy ustawodawca wyraxnie wskazał na ustalenie istnienia stosunku pracy.

kubalit napisał w dniu 07.05.2008 o godzinie 10:07:05 :

A nie można by tego traktować jako ustalenia istnienia stosunku pracy nawiązanego na podstawie mianowania? Przecież przepis art. 189 k.p.c. stanowi podstawę powództwa o ustalenie istnienia stosunku prawnego lub prawa. Nie chodzi w tej sprawie o ustalenie prawa; pozostaje zatem ustalenie istnienia określonego stosunku prawnego. Taka szybka refleksja. :smile:

Tadeo napisał w dniu 01.06.2008 o godzinie 10:58:16 :

jaki powinien być skład sądu w sprawie, która wpłynęła do sądu rzeczowo niewłaściwego przed zmianą art.47 kpc, a została przekazana wg. właściwości po znianie?

elig napisał w dniu 02.06.2008 o godzinie 07:29:01 :

"Tadeo" napisał:

jaki powinien być skład sądu w sprawie, która wpłynęła do sądu rzeczowo niewłaściwego przed zmianą art.47 kpc, a została przekazana wg. właściwości po znianie?


Tadeo. W tym poście zajmujemy się pytaniem benykuba. Twoja wypowiedź nie jest związana z tematem. Jeśli masz inny problem załóż nowy temat i nie zaśmiecaj bieżącego.

anpod napisał w dniu 02.06.2008 o godzinie 07:41:02 :

elig...a niekoniecznie- nie ma potrzeby, zeby tworzyc 15 tematów dotyczacych składów sądu w post. z zakresu prawa pracy i ubezp. to nawet całkiem niezły pomysł, by była zbiorówka, tym bardziej ze tytuł wątku ogólny.

Tadeo..jako pierszy zabiłes mi gwoździa w kwestii składu i od wczoraj nad Twoim pytaniem myśle i powiem szczerze, nie mam jakiejś jednoznacznej koncepcji ....
Ruszcie sie pracusie do myslenia

Johnson napisał w dniu 02.06.2008 o godzinie 07:51:10 :

Sprawa cywilna wszczyna się z chwila złożenia pozwu. Według mnie "stary" skład, nawet po przekazaniu do innego sądu. Wyjątki są w ustawie wyraźnie wskazane: podjęcie zawieszonego postępowania albo uchylenie orzeczenia i przekazania sprawy do ponownego rozpoznania przez sąd drugiej instancji.
Zresztą inny pogląd wydawałby mi się dziwny. Jesli powód złozył by odwołanie od wypowiedzenia do niewłaściwego sądu, to po przekazaniu sprawy do sądu właściwego uznalibyście że złożył je po terminie ?

ludzka napisał w dniu 02.06.2008 o godzinie 10:19:19 :

Nie mam żadnych wątpliwości, że jest tak, jak napisał Johnson. W art. 18 ust. 3 ustawy nowelizujacej z dnia 15 marca 2007r mówi się o sprawach wszczętych i niezakończonych prawomocnym orzeczeniem do dnia wejścia w życie tej ustawy. A wszczęcie postępowania wyznacza data wniesienia pozwu.

kubalit napisał w dniu 02.06.2008 o godzinie 11:22:13 :

Tak jak pozostali. Przepis art. 18 ust. 3 ustawy nowelizacyjnej jest jasny. Johson i Ludzka wyczerpali problem. Można jedynie dodać, że postanowienie o przekazaniu nie pociąga za sobą zmiany daty wszczęcia postępowania.
Elig, brawo za czujną postawę . Nie warto jednak o taką rzecz kruszyć kopii. Offtopic-i pojawiają się w dyskusjach merytorycznych dość często, do czego zapewne z czasem przywykniesz , i nawet niektórym z nich dodają dodatkowego smaczku.

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.