Piątek, 24 maja 2024
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5933
Piątek, 24 maja 2024

Forum sędziów

PiS zamierza sprzedawać ogródki działkowe za 5 proc.

Sebol
08.05.2007 11:51:41

Posiadacze ogródków działkowych otrzymają możliwość wykupienia użytkowanych gruntów na własność.

Koordynacja wykupu działek będzie odbywała się w gminach. Gminy będą miały ustawowy obowiązek sprzedawania działek osobom, które je dzisiaj użytkują i wyrażą chęć wykupu. Takie rozwiązania przewiduje projekt ustawy o ogródkach działkowych przygotowany przez posłów Prawa i Sprawiedliwości. Ogródki, gdzie metr kwadratowy gruntu kosztuje 3 tys. dolarów, będą sprzedawane za 5 proc. rynkowej wartości gruntów.

– Osoby, które będą chciały wykupić działki, będą otrzymywały bonifikaty w wysokości nawet do 95 proc. ich wartości – mówi Tomasz Markowski, poseł PiS i współautor ustawy. Projekt ustawy o ogródkach działkowych znosi również obowiązek przynależenia do Polskiego Związku Działkowców.


Żródło: "Gazeta Prawna" w wydaniu z 7 maja 2007 r.

kreaounds
19.07.2009 o 12:45

Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻

Sprawa rzecz jasna cywilna.

Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.

Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…

Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?

Darkside
19.07.2009 o 13:23

sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌

kreaounds
19.07.2009 o 13:44

Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.

Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.

Pozdrawiam.

Darkside
19.07.2009 o 15:27

co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.