Środa 01 lutego 2023 Wydanie nr 5455

Projekty

PiS zamierza sprzedawać ogródki działkowe za 5 proc.

Sebol napisał w dniu 08.05.2007 o godzinie 11:51:41 :

Posiadacze ogródków działkowych otrzymają możliwość wykupienia użytkowanych gruntów na własność.

Koordynacja wykupu działek będzie odbywała się w gminach. Gminy będą miały ustawowy obowiązek sprzedawania działek osobom, które je dzisiaj użytkują i wyrażą chęć wykupu. Takie rozwiązania przewiduje projekt ustawy o ogródkach działkowych przygotowany przez posłów Prawa i Sprawiedliwości. Ogródki, gdzie metr kwadratowy gruntu kosztuje 3 tys. dolarów, będą sprzedawane za 5 proc. rynkowej wartości gruntów.

– Osoby, które będą chciały wykupić działki, będą otrzymywały bonifikaty w wysokości nawet do 95 proc. ich wartości – mówi Tomasz Markowski, poseł PiS i współautor ustawy. Projekt ustawy o ogródkach działkowych znosi również obowiązek przynależenia do Polskiego Związku Działkowców.


Żródło: "Gazeta Prawna" w wydaniu z 7 maja 2007 r.

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.