Środa 06 lipca 2022 Wydanie nr 5245

Projekty

Poszkodowani dłużej poczekają na pomoc z nawiązek

Zigzag napisał w dniu 29.05.2007 o godzinie 17:30:37 :

Ofiary przestępstw i ich najbliżsi będą musieli przejść pełną formalności drogę, zanim dostaną pomoc. Ministerstwo Sprawiedliwości będzie kontrolować wydatki na tzw. nawiązkę - podaje „Rzeczpospolita".

Do tej pory organizacje pomagające ofiarom przestępstw otrzymywały środki bezpośrednio od sprawców. Potem przekazywały je poszkodowanym. Teraz kontrole nad przepływem środków przejmie centralny fundusz pomocy ofiarom przestępstw stworzony przy resort sprawiedliwości. Organizacje pomagające dziś ofiarom przestępstw nie będą już bezpośrednio dostawały pieniędzy od sprawców.


Po wprowadzeniu zmian uzyskanie pomocy będzie trwało dłużej i będzie bardziej sformalizowane. Resort w uzasadnieniu projektu tłumaczy jednak, że zapewni to gwarancję racjonalnego i efektywnego wykorzystania tych środków.

Ale numer - juz sie cieszę i zastanawiam, kto będzie to kontrolował....

Sardukar napisał w dniu 09.06.2007 o godzinie 10:52:35 :

Napewno część funduszy z nawiązek pójdzie na kontrole kontrolowanych a nie dla ofiar.

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.