Piątek, 24 maja 2024
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5933
Piątek, 24 maja 2024

Forum sędziów

Poszkodowani dłużej poczekają na pomoc z nawiązek

Zigzag
29.05.2007 17:30:37

Ofiary przestępstw i ich najbliżsi będą musieli przejść pełną formalności drogę, zanim dostaną pomoc. Ministerstwo Sprawiedliwości będzie kontrolować wydatki na tzw. nawiązkę - podaje „Rzeczpospolita".

Do tej pory organizacje pomagające ofiarom przestępstw otrzymywały środki bezpośrednio od sprawców. Potem przekazywały je poszkodowanym. Teraz kontrole nad przepływem środków przejmie centralny fundusz pomocy ofiarom przestępstw stworzony przy resort sprawiedliwości. Organizacje pomagające dziś ofiarom przestępstw nie będą już bezpośrednio dostawały pieniędzy od sprawców.


Po wprowadzeniu zmian uzyskanie pomocy będzie trwało dłużej i będzie bardziej sformalizowane. Resort w uzasadnieniu projektu tłumaczy jednak, że zapewni to gwarancję racjonalnego i efektywnego wykorzystania tych środków.

Ale numer - juz sie cieszę i zastanawiam, kto będzie to kontrolował....

Sardukar
09.06.2007 10:52:35

Napewno część funduszy z nawiązek pójdzie na kontrole kontrolowanych a nie dla ofiar.

kreaounds
19.07.2009 o 12:45

Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻

Sprawa rzecz jasna cywilna.

Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.

Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…

Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?

Darkside
19.07.2009 o 13:23

sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌

kreaounds
19.07.2009 o 13:44

Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.

Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.

Pozdrawiam.

Darkside
19.07.2009 o 15:27

co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.