Poniedziałek 06 grudnia 2021 Wydanie nr 5033

Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

godziny nadliczbowe!!!

kzawislak napisał w dniu 09.06.2008 o godzinie 13:13:16 :

Orzekam w gospodarczym i potrzebuję pilnej pomocy speca z zakresu prawa pracy. Mam taki problem:

pacownik świadczył pracę w równoważnym systemie czasu pracy w cztero -miesięcznym okresie roliczeniowym. Przez pierwsze dwa miesiące pracował miał przedłużony dobowy wymiar czasu pracy, zaś w trzecim miesiącu miał dni wolne. W czasie wszystkich dni wolnych był na zwolnieniu lekarskim. PIP nakazała pracodawcy wypłacić praconikowi wynagrodzenie za nadgodziny, uznając, iż nie odebrał on czasu wolnego w zamian za przekroczenia dobowej normy w pierwszych dwóch miesiącach, bo był na zwolnieniu lekarskim, wobec czego te godziny są godzinami nadliczbowymi. Czy rację ma PIP czy pracodwaca, który uważa,że pracownik pracował zgodnie z obowiązującym go systemem czsu pracy, a w dniach kiedy był chory i tak nie miał świadczyć pracy wobec czego nie wypływa to na zmianę norm i uznanie przepracowanych przez pierwsze dwa miesiące godzin jako godzin nadliczbowych.

anpod napisał w dniu 10.06.2008 o godzinie 08:19:30 :

kzaw...na szybko, bo nie mam czasu sie wczytywac, ale zdecydowanie- PIP.
Okresy usprawiedliwionej nieobecnosci zmniejszają normy czasu pracy za dany okres, wiec do rozliczenia pozostaje tamten okres , skoro więc przekraczal w nim normatywny czas pracy, to występują nadgodziny

kzawislak napisał w dniu 10.06.2008 o godzinie 09:05:01 :

Anpod DZIĘKI jakbyś kiedyś potrzebowała coś z gospodarczego, to wiesz, gdzie szukać

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.