Wtorek 30 listopada 2021 Wydanie nr 5027
efa napisał w dniu 12.11.2008 o godzinie 15:29:23 :

Witam. Wydaje mi się, że w niedzielę była prowadzona na forum dyskusja, w której pojawił się wątek przedawnienia wykonania kary za wykroczenie, niestety, chyba posty zostały usunięte Jeżeli mylę się, to proszę moderatorów o przeniesienie mojego postu do właściwego tematu.
Tymczasowo zapytam w nowym temacie - czy uważacie, że art. 15 par. 4 kkw nie ma zastosowania przy wykroczeniach?
Pamiętam, że ktos (niestety nie pamiętam nicka) napisał, że przedawnienie wykonania kary w sprawach o wykroczenia następuje zawsze po upływie 3 lat od uprawomocnienia się wyroku, a art. 15 par. 4 kkw ma zastosowanie tylko do przestępstw. Jednocześnie art. 1 par. 1 kkw wyraźnie stanowi, że wykonywanie orzeczeń również w postępowaniu o wykroczenia odbywa się na podstawie kkw, chyba, że ustawa stanowi inaczej.
Oczywiście według art. 45 par. 3 kw "orzeczona kara lub środek karny nie podlega wykonaniu, jeżeli od daty uprawomocnienia się rozstrzygnięcia upłynęły 3 lata", ale dla mnie przepis ten jest tylko odpowiednikiem art. 103 kk, natomiast nie wyłącza stosowania art. 15 par. 4 kkw
Z góry dziekuję za pomoc.

koko napisał w dniu 12.11.2008 o godzinie 15:33:40 :

efa, ja rozumuję w ten sam sposób, mam pozawieszane na 10-15 lat sprawy o wykroczenia, gdzie skazany siedzi za sprawę karną, proszę tylko o monitowanie tych spraw co dwa lata, żeby ustalić, czy może wyszedł na warunkowe.

romanoza napisał w dniu 12.11.2008 o godzinie 15:41:08 :

W domu miałem stary kodeks, bez paragrafu 4 i zastanawiałem się, czy to ja zgłupiałem czy co, moim zdaniem efa masz rację

efa napisał w dniu 12.11.2008 o godzinie 16:13:54 :

Też zastanawiałam się, czy przypadkiem nie zgłupiałam, a ponieważ korzystałam "gościnnie" z komputera, nie miałam w ogóle kkw. Dzisiaj pierwsze co zrobiłam po przysciu do pracy, to zaczęłam wygrzebywac wszystkie zawieszone wykroczenia
dziekuję za rozwianie wątpliwości, które pojawiły sie nagle

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.