Poniedziałek 15 sierpnia 2022 Wydanie nr 5285

Karne materialne

przekręt cukrowy - miał ktoś?

joolli napisał w dniu 08.06.2009 o godzinie 20:22:32 :

Witajcie,

Mam sprawę z kks, moi oskarżeni twierdzą, że tego rodzaju spraw było wiele i zakończyły się uniewinnieniami, a że sprawa jest nietypowa, coś jak casus Kluski, no i ma 9 tomów, to warto wiedzieć, czy ktoś z Was zetknął się z czymś takim:
chodzi o rok 2001 i absurdalną ustawę o regulacji rynku cukru, która wprowadziła cenę minimalną na sprzedaż cukru z własnej produkcji. Cukrownie, chcąc obejść to ograniczenie, sprzedawały sobie ten cukier wzajemnie i następnie odsprzedawały odbiorcom po cenach rynkowych, które były już dowolne, bo nie był to cukier z produkcji, tylko nabyty. Urząd Skarbowy zakwalifikował te transakcje jako fikcyjne, naliczył podatki i postawił poważne zarzuty z kks.

Czy ktoś coś takiego kojarzy? Będę wdzięczna za sygnał :smile:

Darkside napisał w dniu 09.06.2009 o godzinie 09:01:39 :

cos kojarze, ale musze wrocic do kraju i kolege zapytac :smile:

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.