Sobota 28 stycznia 2023 Wydanie nr 5451

Karne wykonawcze

Praca społecznie użyteczna za grzywnę

m35 napisał w dniu 12.11.2009 o godzinie 21:15:27 :

Co robicie w przypadku niemożności wykonania przez skazanego pracy społ. użytecznej za grzywnę z uwagi na to, że stan zdrowia nie pozwala mu jej wykonywać (orzeczenie lekarza zakładowego o niedopuszczeniu do wykonania pracy) ? Zawieszacie postęp. wykonawcze, czy też kierujecie ma zastępczą karę pozb. wolności ? W pierwszej sytuacji, to ta grzywną może sobie wisieć, aż się przedawni jej wykonanie.

romanoza napisał w dniu 12.11.2009 o godzinie 21:18:00 :

Jak się nie uchyla to nie kieruję na zastępczą, opinia biegłego powinna odpowiedzieć, czy są perspektywy na poprawę stanu zdrowia. Jak małe to umarzam. Mam zbyt dużo spraw, żeby celebrować.

censor napisał w dniu 12.11.2009 o godzinie 22:23:38 :

Podobnie jak przedmówca. Nie widzę podstaw, żeby kierować na zastępczą kpw, bo facet się nie uchyla.

m35 napisał w dniu 12.11.2009 o godzinie 22:59:48 :

"romanoza" napisał:

Jak się nie uchyla to nie kieruję na zastępczą, opinia biegłego powinna odpowiedzieć, czy są perspektywy na poprawę stanu zdrowia. Jak małe to umarzam. Mam zbyt dużo spraw, żeby celebrować.

romanoza, ale wydaje mi się, że opinia biegłego wiele tu nie pomoże, bo nie zmuszę lekarza medycyny pracy, żeby ją honorował jeżeli będzie miał odmienne zdanie w kwestiizdolności do podjęcia pracy.
Tak przy okazji to już na etapie zamiany grzywny na pracę powinno się badać wstępnie zdolnośc skaz. do wykonania takiej pracy, żeby potem nie było problemów.

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.