Piątek 03 grudnia 2021 Wydanie nr 5030

Karne procedura

powództwo adhezyjne

aśka napisał w dniu 09.03.2010 o godzinie 19:39:38 :

Pojutrze spodziewam się złożenia pozwu ahezyjnego opiewającego na kwotę bagatela 200 000 zł. Cywilnie właściwy jest SO, a ja biedny karny rejon jestem. Mieliście może taką sytuacje?Przekazaliście pozew według właściwości?

Johnson napisał w dniu 09.03.2010 o godzinie 19:43:39 :

W kpk właściwości cywilnych się nie stosuje (art. 69a kpk). No chyba że dopiero art. 68 kpk.

aśka napisał w dniu 09.03.2010 o godzinie 20:10:25 :

No masz...Zmartwiłeś mnie A juz miałam wizję

balladyna napisał w dniu 09.03.2010 o godzinie 22:14:39 :

takiej kwoty nie miałam, ale kilkadziesiąt tysięcy się zdażało.. chyba to nie kwota ważna a to czy powództwo zostało wykazane. Zawsze pozostaje pozostawienie powództwa bez rozpoznania

jano1976 napisał w dniu 09.03.2010 o godzinie 22:25:59 :

Właściwa jesteś niestety. Ja miałem taką sytuację, że SO uchylił wyrok w zakresie powództwa adhezyjnego i poinformował gościa o możliwości złożenia w terminie 30 dni wniosku o przekazanie powództwa do Wydziału Cywilnego SO :-) Acha, w razie stosowania 67 § 2 kpk, będziesz musiała przekazać do SO Wydział Cywilny.

aśka napisał w dniu 09.03.2010 o godzinie 22:59:25 :

Tak coś czułam, że to byłoby zbyt piękne. Swoją drogą trochę śmiesznie orzekać o roszczeniu w rejonie, które w procesie cywilnym jest przedmiotem rozpoznania przez SO :neutral:

Volver napisał w dniu 09.03.2010 o godzinie 23:37:29 :

"aśka" napisał:

No masz...Zmartwiłeś mnie A juz miałam wizję


nie martw się...to naprawdę tylko...pieniądze...wolność czlowieka to jest problem, jeśli tam "czujesz" to i wyczujesz "cywilną krzywdę"...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.