Sobota 28 stycznia 2023 Wydanie nr 5451

Karne wykonawcze

Nadzór penitencjarny nad aresztem deportacyjnym

romanoza napisał w dniu 23.01.2008 o godzinie 10:47:52 :

Witam, kilka minut temu był u mnie dyrektor Aresztu Deportacyjnego, który startuje 30 stycznia 2008 r. Wywołał u mnie stan przedzawałowy stwierdzeniem, że będę sprawował nadzór penitencjarny. Czy ktoś wie, na czym taki nadzór aresztu deportacyjnego polega? Przyznam, że jeszcze nie szukałem nic w przepisach.

efa napisał w dniu 23.01.2008 o godzinie 17:49:11 :

Jezusiczku drogi, ale jesteś SSO?

romanoza napisał w dniu 23.01.2008 o godzinie 21:06:01 :

"efa" napisał:

Jezusiczku drogi, ale jesteś SSO?

Ależ skąd i właśnie to mnie dziwi. Przeszukałem ustawę o cudzoziemcach, przepisy okołoustawowe, wpisywałem w wyszukiwarkę na googlach i nic nie znalazłem. A dyrektor przyszedł po rozmowie telefonicznej z szefem penitencjarnego, który powiedział, że teraz nadzór będzie sprawował, znaczy się ja będę sprawował. Za tydzień w środę mam sobie ten areszt czytaj ośrodek obejrzeć, ale nie wiem dlaczego?

efa napisał w dniu 24.01.2008 o godzinie 14:26:36 :

Nie jestem w stanie pomóc. Nawet nikogo nie zapytam (sorki), bo jeszcze i mi dowalą. Skoro przejrzałeś wszystko, to widzę 2 możliwości:
1. odpowiednie rozporządzenie ukaże się we wtorek, a wejdzie w życie w środę (tylko skąd Twój Pen o tym wie?)
2. robią Ciebie w balon (jak przy ENA) - a tu chyba nie potrzebujesz porady, sam wiesz jak masz (i możesz) się zachować. Ja chyba próbowałabym uzyskać info z penitencjarnego. Tak czy siak będę śledzić ten wątek - licho nie śpi. Pozdrawiam

romanoza napisał w dniu 29.01.2008 o godzinie 22:26:30 :

Dzięki Bogu był to jedynie autorski pomysł dyrektora. Jutrzejsze spotkanie odwołane

efa napisał w dniu 30.01.2008 o godzinie 06:50:12 :

To i mnie ulżyło.
I jak szybko udało się rozwiązać taki ciekawy temat. Mam nadzieję, że już do tego wracać nie będziemy

gzrech napisał w dniu 27.02.2008 o godzinie 23:09:16 :

Mój SR robił od 1 stycznia nadzór penitencjarny nad Aresztem w Celu Wydalenia bo tak to cholerstwo się chyba nazywa, tak więc mamy lepszą sytuację. Sprawa jest stosunkowo prosta wystarczy wczytać się w ustawę o cudzoziemcach i załatwić kilku dobrych tłumaczy z języka suachili i hindu - jest jeden w Krakowie.
A tak poważnie to kolesie cały czas głodują i należy ich badać przez biegłych lekarzy sądowych, czy mogą przbywać w areszcie. W RP nie ma dla nich arezatu, w któym mogliby się leczyć, dlatego jak lekarz stwierdzi, że ich dalszy pobyt zagraża ich zdrowiu to trzeba ich puścić. Składają cały czas wnioski o uchylenie aresztu - jeden kiedyś napisał mi, że opętał do dżin i tego typu historie - ogólnie robota prosta i trochę ożywienia wnosi.

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.