Poniedziałek 06 grudnia 2021 Wydanie nr 5033

Karne wykonawcze

Sędzia penitencjarny-licencjat

Fala1989 napisał w dniu 31.01.2011 o godzinie 14:02:04 :

Witam.
Jestem studentką III roku profilaktyki społecznej i resocjalizacji (spec. prawno-kryminologiczna) na Uniwersytecie Warszawskim. Piszę pracę licencjacką dotyczącą głównie osoby sędziego penitencjarnego (prawa, obowiązki, zadania, istota nadzoru penitencjarnego, jego krótka historia, itd). Mam jednak problem z doborem literatury, moja praca bowiem nie może opierać się jedynie na kkw i innych ustawach. Jeżeli chodzi o zdobycie literatury dot. prawa i polityki penitencjarnej z okresu przed nowelizacją kkw w 1997 roku nie ma większego problemu, kłopot jednak zaczyna się ze zdobyciem literatury dot. lat obecnych. Jeżeli ktoś z Państwa miałby do zaproponowania mi, jakieś ciekawe tytuły publikacji dotyczących tego tematu, to byłabym wdzięczna Drugi problem, to "spojrzenie" na działalność sędziego penitencjarnego od strony praktycznej. Mam tu na myśli, np. jak wygląda WZÓR sprawozdania z wizytacji sędziego w ZK.
Z góry dziękuję za każdą chęć pomocy

romanoza napisał w dniu 31.01.2011 o godzinie 14:08:01 :

Może w Probacji coś będzie

Dred napisał w dniu 31.01.2011 o godzinie 14:12:27 :

zwracam uwagę, że MS zamierza wkrótce zlikwidować sądy penitencjarne.

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz bezpłatny newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.