Wtorek, 21 maja 2024
Dziennik wyroków i ogłoszeń sądowych
Rej Pr. 2512 | Wydanie nr 5930
Wtorek, 21 maja 2024

Forum sędziów

osadzony szczegolnie chroniony

giedrys
20.03.2011 13:29:42

osadzony szczególnie chroniony
http://dokumenty.rcl.gov.pl/D2011039020101.pdf
najbardziej "odobają" mi się w nowelizacji dwie rzeczy :
- sąd penitencjarny z urzedu ma wiedziec, co do których osadzonych ma wystąpić z wnioskiem o szczególna ochronę w trakcie odbywania kary
- decyzja o ochronie ma być wazna pół roku. Czy potem wsypani wspólnicy z urzędu zapomną (a może wybaczą <lolż ) kto ich wsypał ?
Wydaje mi się, że to powinna byc "działka" pierwszoliniowych prokuratorów (może nie ich decyzja ale przynajmniej prawo do wniosku na etapach późniejszych niż śledztwo). I tak to ich obciążać będą akty agresji wobec 60 -tek z ZK.

xvart
23.03.2011 21:05:11

a moim zdaniem to powinna być działka SW. To strażnicy odpowiadają za więźniów i za ich bezpieczeństwo. Kolejny przykład tyłkokryjstwa urzędasów i zwalania odpowiedzialności na sędziów za wszystko. Włącznie z opadami deszczu.
Niedługo sędziowie penitencjarni będą ponosić odpowiedzialność dyscyplinarną za zapchany w ZK kibel.

giedrys
25.03.2011 12:11:36

"xvart" napisał:

a moim zdaniem to powinna być działka SW. To strażnicy odpowiadają za więźniów i za ich bezpieczeństwo. ........

Faktycznie oni odpowiadają za więźniów i ich bezpieczeństwo, ale nie posiadają danych na podstawie których mogą oceniać zgrożenia. Wiadomo, ze ustnej relacji osadzonej ufać nie mogą. Z kolei w aktach mają tylko odpis postanowienia o tymczasowym aresztowaniu lub wyrok . Z tych kwitow nic więc nie wyczytają. Problemem jest też sytuacja, gdy osadzony zeznaje przed kilkoma sądami - i czyjej niby opinii ma dyerektor aresztu zasięgnąć ? Któregokolwiek, czy wszystkich ?

kreaounds
19.07.2009 o 12:45

Dobry wieczór Panie i Panowie Sędziowie!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie, której jestem stroną. (Jeśli administrator przesunie mój wątek do działu Help for student nie obrażę się…) 🙏🏻

Sprawa rzecz jasna cywilna.

Otrzymałem wyrok pierwszej instancji, mój „rofesjonalny pełnomocnik” nie spisał się. Jestem z niego niezadowolony i chcę mu cofnąć pełnomocnictwo, zabrać dokumenty i pójść dwie ulice dalej do innej kancelarii, ale nagli mnie termin na odwołanie. Nie chcę oczywiście, aby je pisał mój dotychczasowy pełnomocnik.

Jak wygląda zatem procedura zmiany pełnomocnika. Nowy adwokat musi w końcu zapoznać się z kilkoma tomami akt, a na to potrzeba czasu - czas na odwołanie biegnie…

Wiem, że termin na odwołanie jest określony w ustawie. Czy sąd w takim wypadku (zmiana pełnomocnika, który musi zapoznać się z aktami) może go wydłużyć? Jeśli tak, to o ile?

Darkside
19.07.2009 o 13:23

sorrki ale porad prawnych nie udzielamy ❌

kreaounds
19.07.2009 o 13:44

Po poradę prawną pójdę do nowego adwokata w poniedziałek, ale od Was chciałem się dowiedzieć czego mogę się spodziewać.

Co do porad prawnych. Gdybyście ich udzielali to na pewno zarobilibyście więcej niż w sądzie.

Pozdrawiam.

Darkside
19.07.2009 o 15:27

co innego pomoc w rozwiązywaniu kazusów na poziomie akademickim, co innego pomoc w konkretnej sprawie.